Prikolice

Trebao bi da kupim novu jednoosovinku (4t), uz dodatak mrezastih nastavaka za stranice. Da li ici na Tehnostroj ili Majevicu? Ili imate neki drugi predlog?
 
Zna li neko da li ima negde i gde broj sasije na Tehnostroj od 3t mislim da tip 319,komsija danas hteo da kupi i kako osim na plocici nigde nismo mogli da nadjemo broj skoro odustao.
 
Da li neko zna od cega su ovo felne? Deda ih ko zna kad kupio nove u radnji za imtovu jednoosovinku i naknadno busio rupe... Gume su 8.25 15 ako nesto znaci... Jedna felna je kriva pa je pitanje da li se vise isplati da se ispravlja (ako uopste moze da se ispravi) ili da se nabavi druga polovna felna :sta:
DSC_0660.jpg
 
Koje su razlike izmedju zmajevih i loznickih prikolica? Vidim da su cene dosta razlicite iako su prikolice slicne nosivosti. Npr loznica od 6t u koju prodavac kaze da nosi sa njom 7t bez problema kosta 2400e a zmajevka takve nosivosti bar 3000e..
 
Koje su razlike izmedju zmajevih i loznickih prikolica? Vidim da su cene dosta razlicite iako su prikolice slicne nosivosti. Npr loznica od 6t u koju prodavac kaze da nosi sa njom 7t bez problema kosta 2400e a zmajevka takve nosivosti bar 3000e..

Te loznice su fabricke nosivosti 5 I 5.5t. Zmajevka je nosivosti 8t(Ako si mislio na te zmajeve prikolice). Tovarili su ljudi u te loznice I 8-9 tona sljunka, repinog rezanca... Nekad stignes kuci, a nekad ti se felne rascvetaju usput, gibnjevi isprave... U principu razlika je utome sto je manja, pa je zato I jeftinija. Inace po meni super prikolice, strasno podvozne, na betonu je dva coveka guraju rucno punu gde god hoces. Neuporedivo je lakse nagurati nju nego trotonku tehnostrojovu, kikindu, dubravu, nasicanku... Na mojoj je bila nalepnica 5, 5t, maksimalno sto moze da stane u nju je 6t psenice sa fabrickim stranicama.
 
Zdavo svima ! Da li neko ima fabričku sliku prikolica za poljopivredu ITAS PE-16-R i ZMAJ Z-560 ili da je prikolica u fabričkom stanju ?
 
Da li neko zna od cega su ovo felne? Deda ih ko zna kad kupio nove u radnji za imtovu jednoosovinku i naknadno busio rupe... Gume su 8.25 15 ako nesto znaci... Jedna felna je kriva pa je pitanje da li se vise isplati da se ispravlja (ako uopste moze da se ispravi) ili da se nabavi druga polovna felna :sta:
DSC_0660.jpg

To je felna od prikolice Zvezda Belje 6tona
 
Te loznice su fabricke nosivosti 5 I 5.5t. Zmajevka je nosivosti 8t(Ako si mislio na te zmajeve prikolice). Tovarili su ljudi u te loznice I 8-9 tona sljunka, repinog rezanca... Nekad stignes kuci, a nekad ti se felne rascvetaju usput, gibnjevi isprave... U principu razlika je utome sto je manja, pa je zato I jeftinija. Inace po meni super prikolice, strasno podvozne, na betonu je dva coveka guraju rucno punu gde god hoces. Neuporedivo je lakse nagurati nju nego trotonku tehnostrojovu, kikindu, dubravu, nasicanku... Na mojoj je bila nalepnica 5, 5t, maksimalno sto moze da stane u nju je 6t psenice sa fabrickim stranicama.


Nisu sve zmajeve prikolice nosivosti 8t.
Livena sasija 6t, obicna 7 i 8t
 
Da li neko zna od cega su ovo felne? Deda ih ko zna kad kupio nove u radnji za imtovu jednoosovinku i naknadno busio rupe... Gume su 8.25 15 ako nesto znaci... Jedna felna je kriva pa je pitanje da li se vise isplati da se ispravlja (ako uopste moze da se ispravi) ili da se nabavi druga polovna felna :sta:
DSC_0660.jpg
Od Tehnostroja felna 15" guma 8.25-15
 
Jel kupovao neko skoro one kamionske gume sa felnom za zmajevku? Gde ima da se nadju i koja je cena?
 
Evo mi smo zavrsili nasu prikolicu, ferdza je dobio jos jednu vucu i postao 533 6x4 :osmeh:
Mi smo za sada i vise nego zadovoljni, mada nije jos imala neki pravi ispit, malo je visa nego sto smo ocekivali, al' dobili smo na sirini. Inace prenos se uklapa 100%, za sada nam fali samo kardan. Inace ovom prilikom bih hteo, da se zahvalim clanu kinez na pomoci. :ppozdrav:
29vc42e.png
 
lepo izgleda uzdravlje :)

Pitanje za sve:

Koji lim uzeti da sam probam da napravim nove stranice na 4t prikolici? (moje su neke rebraste sada dosta pokrivljene)

Sta kaze zakon o vuci prikolica, za 539 konkretno? On ovu 4t cime god da napunim vuce bez problema, mogao li bi vecu? (punu kukuruza sa duplim stranicama, punu peska iz reke direktno)
 
Nazad
Vrh