Prikolice

Bila je kriva šasija i trebala je skroz da se remontuje.Otišla je nekom šverceru a prodali je papiri.
 
Jel ima neko na forumu Farmtech zdk prikolicu sa dvokružnim sistemom kočenja ili da se konta u takav sistem kočenja?
Drugar je kupio takvu prikolicu i kako god da okrene ručicu uvek mu koči punom silom. Nema nule, niti polovine sile kočenja samo puno kočenje. I naravno, serviseri kažu tako treba.
 
Ako se dobro secam ima tri polozaja. Na najjacem nisam ni probao, na najslabijem koci odlicno. Armu zakuca u par metara. Zdk 1100 je prikolica/e od mog prevoznika Beki Trans Gas. Ako se na snadjete mogu ga pitati koji tacno polozaj je za sta.
 
Ajde vidi pa javi. Ova je zdk 16, ako sam dobro zapamtio, i isto ima tri položaja. Nema onaj ALB sistem, tj najobičnija je varijanta kočenja.
Da zlo bude veće, rusvaj neće da pusti vazduh postepeno kako se pedala kočnice pritiska nego ili gura ili ne gura vazduh. Praznu prikolicu ukopava kad zakoči, a sa teretom ima da zalepi vozača na volan. A novu sklopku-ventil za kočenje mu stavili.... I pritisak skinuli na 6,5 bari. Džaba.
 
fd88d7890f522211c60298484fcacdf6.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa, čini mi se da je lakše raditi novo nego ove popravke al nije koštalo puno novaca samo puno vremena... A i majstor je jako precizan pa radi lagano...
 
Najlakse i najbrze je raditi novo. Ali krpiti od starog i od nicega napraviti nesto to vec ne moze svako...ali to kosta.
 
Nije podnošljivo 😁, otero ma majstor u majčinu, ne može više očima da me vidi... :)
A što je veći fazon posle žetve treba i njegovu isto tako da radimo...
 
Pa služiće kao nova najviše iz razloga što nije izdrndana, donja šasija je ko juče napravljena, ipak je kod nas od prvog dana, to što vidiš točkove na njoj tek sam sad prvi put posle 41 godinu odvrnuo brezone... Znači otišlo je oko 35 hiljada za lim na patosu i cevi, oko 10k za cevi na stranicama, elektroda, kamenja za brusilicu itd ko zna, i ko zna koliko piva 😁... Majstor ne košta novaca, al košta na drugi način... Bog će mu platiti...
 
Pa služiće kao nova najviše iz razloga što nije izdrndana, donja šasija je ko juče napravljena, ipak je kod nas od prvog dana, to što vidiš točkove na njoj tek sam sad prvi put posle 41 godinu odvrnuo brezone... Znači otišlo je oko 35 hiljada za lim na patosu i cevi, oko 10k za cevi na stranicama, elektroda, kamenja za brusilicu itd ko zna, i ko zna koliko piva 😁... Majstor ne košta novaca, al košta na drugi način... Bog će mu platiti...
A koliko je nova pa oduzmi ovu siću pa vidi jel se isplati. :ppozdrav: Sad bi ti da prođeš bez piva na ovu vrućinu.I ti kod njega otvori diznu.
Neka služi bar 10-ak godina i onda opet remont.
 
Da plaćam majstora u dnevnicu, sam majstor bi izašao manje da smo stavljali nove stranice, na to sam mislio...
Izdržala je 41 godinu, sad će izdržati još bar pola od toga...
😁 Nije majstor pio pivo, on samo sok... Ja sam tu problematična stavka...
I još se buniš-čovek bezalkoholičar.Šta misliš da i on pije pivo.Pitanje je da li bi prikolica bila još gotova.
 
Nazad
Vrh