Prikolice

Ne znam trenutno ni priblizno. Ako hoces poslacu ti broj na pp
 
Vidi ja imam turski plug ali nabili mu plocevine i plus greda desetka debljina,bas je masivan plug..sad ne znam sto su prikolice tako slabe njihove.uzeo sam bio predracun za parazoglu od 10t njihovu i kad sam procitao sta ljudi pricaju za turske prikolice odustao sam... kupio kamionsku koja nosi 12t i zadovoljan sam

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam video Palazoglu, Caseli meni to deluje jako. E sada cinjenica je da dosta ljudi se zali na te prikolice. Na primer za Tehnostroj nisam cuo da se neko zali ali i cena je 2x
 
Komsija je kupio dve one vagonke crvene u mbv vrsac na obe su se iskrivile sasije u roku od 6 meseci. Inace na firmu mbv se dosta ljudi zali sa su im losi proizvodi. A imaju ogroman lager svega i stalno nesto prodaju.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nekada se radilo kod nas dosta kvalitetno. Svako malo ozbiljnija fabrika je imala svoju hemjisku labaratoriju gde je prijemna kontrola vršila kontrolu sirovina prilikom nabavke iste i gde se striktno poštovala tehnička dokumentacija. Otuda i kvalitet naše mehanizacije iz tog vremena, a kamo sreće da nam je ostao barem jedan deo našeg metalnog komplesa.
 
Uzeo sam od tog prodavca dve 485 prikolice i nudi mi da uzmem i dve sajlašice.Meni je problem što nemam sa čime da ih vučem a i ne odgovara mi to što imaju onaj sistem stranica, ne lome se na pola i nemaju rinfuz, inače bi razmislio jer prikolica nikad dosta.
 
.....jer prikolica nikad dosta.
To si potpuno u pravu...
Neki dan naletim sasvim slučajno na jednu prikolicu, prerađen špediter od 2 tone, isečeno sedište i produžene stranice, i pazarim neplanski....
Prodavcu je bukvalno smetala u dvorištu i samo zauzimala šupu pod kojom je bila parkirana...
Ja rekao da planiram kupovinu još jednog špeditera, ko što već imam, po mogućstvu opet, šklopociju, pa da ga sređivam, navikao sam na tu manju prikolicu, mogu je sam šetati po dvorištu kako hoću, on reče da bi prodao tu svoju, odemo u dvorište, pogledam, pogodimo se, i kupim za zaista simboličnu cenu...
Imam "malu Dubravu", od 1.5t, onu za zapregu, i uvek u sezoni skidanja letine, pa bilo u leto ili jesen, kuburim s raspoloživim resursima po pitanju transportnih kapaciteta...
I kada uspem nečiju da pozajmim, evo ti ga, baš tada mu treba, 'ajde istovaraj brže pa vraćaj, i opet si dužan ko da se potrošila za tih sat, dva što je bila kod mene "na usluzi"...
Naravno, sledi, čim vremenske prilike dozvole, a i raspoloživo slobodno vreme, kompletna "restauracija", planiram da odradim sve metalno, i patos i stranice sa povišenjima....
Za sada, neka je ovakva, već se isplatila.... 👍 ;)

 
Uzeo sam od tog prodavca dve 485 prikolice i nudi mi da uzmem i dve sajlašice.Meni je problem što nemam sa čime da ih vučem a i ne odgovara mi to što imaju onaj sistem stranica, ne lome se na pola i nemaju rinfuz, inače bi razmislio jer prikolica nikad dosta.
Kod nas su skoro sve prepravljene na rinfuz.Po putu se lakse vuku od zmajevke
 
Slažem se da po tvrdom510 idu lakše od 485_489
Ali u blatu si mrtav
Onaj sistem sajli je odličan za rinfuzu!!!
Isto mislim kad bi im se stavile šire gume a malo nižebile su 11 r20 a na primer 315 r 22,5" ili 420 r19,5 bile bi UBICE
Uvek su me plašile one felne sa prstenom

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh