Prikolice

Koliko znam obične oko 8_10t su u Tovariševu kod Djordja!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ne bih se usudio da vučem 2 pune sajlašice sa 577 a ne bih ni sa J.D jer nemam kompresor na njemu jer to treba zaustaviti.Moje 485 baš, baš lako idu, skoro da ih ne oseti traktor.
 
Milovane sta bi sa Umega? Zmajevke da se rade i danas u takvom kvalitetu sasije, osovina kao do devedesetih najbolja prikolica. Po selu znam neke koje su prevukle repe dva atara nasa i dalje. Zanimljivo kada je drugar na jednoj radio remont pa skidao glavcine unutra mast zuta a prikolica 40 godina, lufta nigde. Neverovatan kvalitet.
 
Te felne sa prstenom su extra,imam ih na prikolicama i dajem im ogromnu prednost u odnosu na ove klasicne felne.
 
Ne bih se usudio da vučem 2 pune sajlašice sa 577 a ne bih ni sa J.D jer nemam kompresor na njemu jer to treba zaustaviti.Moje 485 baš, baš lako idu, skoro da ih ne oseti traktor.
Zašto Baćo????
Pa SAJLAŠICE kad ih duvaš na 8-10bar idu ko bicikli!!!!!!
Ja vukao fergulom jednu punu sto puta
A rujkan bez prednje vuče bio realnost u transportu sa 2
Mnogo lakše idu od 485_489



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Zbog toga što one kada su pune bruto teže 27 tona a to je malo previše za 577 koji u mom slučaju ima 3,5 t težine.Po asfaltu bi i išlo nekako ali po njivama i na nadvožnjacima rinaka.Iskreno, još mi se živi.
 
Ako su kočnice ispravne nema jeda... Ni uzbrdo ni nizbrdo....
Bez kočnica neću više ni solo prikolicu da vučem kamoli tandem...
A te sajlašice koče u pm. Bar ono što sam ja imao prilike da probam...
 
Slažem se da po tvrdom510 idu lakše od 485_489
Ali u blatu si mrtav
Onaj sistem sajli je odličan za rinfuzu!!!
Isto mislim kad bi im se stavile šire gume a malo nižebile su 11 r20 a na primer 315 r 22,5" ili 420 r19,5 bile bi UBICE
Uvek su me plašile one felne sa prstenom

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Ne volim da ih vidim ni na slici.
Nas vulkanizer za malo glavu nije izgubio zbog prstena, a i dalje tvrda da su ok.
Valjda lakse za montazu...
Inace 16, 17.5, 19.5, 22.5, tubeles mama sto se tice prikolica, sve drugo ne racunam za gume!


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Zbog toga što one kada su pune bruto teže 27 tona a to je malo previše za 577 koji u mom slučaju ima 3,5 t težine.Po asfaltu bi i išlo nekako ali po njivama i na nadvožnjacima rinaka.Iskreno, još mi se živi.
Sa MCCORMICK 115 težak 3600kg sam išao preko venca!!!!!
Nemaš brige Baćo to bude bruto 30_31t samo dobar kompersor i nema brige, dovoljno je da samo zadnja koči!!!!!
Pa moji sa Čeneja u Apatin išli svaki dan rusima
Za Srbobran, Bačku palanku Maltinex, za Bečej, nema gde nisu išli!!!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Milovane sta bi sa Umega? Zmajevke da se rade i danas u takvom kvalitetu sasije, osovina kao do devedesetih najbolja prikolica. Po selu znam neke koje su prevukle repe dva atara nasa i dalje. Zanimljivo kada je drugar na jednoj radio remont pa skidao glavcine unutra mast zuta a prikolica 40 godina, lufta nigde. Neverovatan kvalitet.
Iskreno da ti kazem od tog konkursa sam digao ruke,ako bude uzecu Umegu,ali nema od toga nista,kad oni ne mogu da isplate povracaj premije osiguranja,sta onda da pricamo o ovim milionskim ciframa. Meni svakako fali prikolica,ako nesto uleti povoljno,uzeo bih bez razmisljanja. Bolje traziti sada nego pred zetvu.
 
Nazad
Vrh