Prikolice

Руке су ту око 500еур и тако изремонтована изађе на 4500-5000еур
 
Rad, ovakav, ne moze biti samo 500 evra. Prikolica je kupljena dosta povoljno, za 1200 evra.
Konacna racunica je da imam prikolicu koja je u najmanju ruku kvalitetna i dugotrajna kao svaka nova. U svakom slucaju ako odlucim da je prodam unovcicu i svoj rad.
 
Kojih 500€, to je ništa za rad. Da se svaki dan radilo samo to prošlo je bar 20 dana (rastavljanje, čišćenje, pravljenje i uklapanje novih dijelova, krpljenje kud treba, sastavljanje, opet rastavljanje za farbanje, završno sastavljanje za slikanje).
Ne znam kakve su gdje dnevnice, ali kod nas za 50 maraka nema šanse naći radnika za prost fizički rad, a ne majstora koji zna i hoće raditi neki složeniji posao.
 
Руке су ту око 500еур и тако изремонтована изађе на 4500-5000еур
A Pronarka od 10t izađe oko 6000-6500 (brzinski izračunato) kada se dobije povrat.
Paore da me ne shvatiš pogrešno.... Lepo je videti ovakav detaljan rad, skidam kapu za to, i kad je tako odradiš znaš da imaš ekstra prikolicu, ali ni novo nije tako nedostižno kao što se piše. E sad, druga je priča što nekome ne treba nova ili polovna prikolica jer se skrpi sa postojećim (otkupno mesto blizu, pozajmi od komšije, kombajner obezbedi transport....) ili mora uložiti u nešto drugo, prioritetnije..... ili jednostavno ne želi da kupi prikolicu.
 
A Pronarka od 10t izađe oko 6000-6500 (brzinski izračunato) kada se dobije povrat.
Paore da me ne shvatiš pogrešno.... Lepo je videti ovakav detaljan rad, skidam kapu za to, i kad je tako odradiš znaš da imaš ekstra prikolicu, ali ni novo nije tako nedostižno kao što se piše. E sad, druga je priča što nekome ne treba nova ili polovna prikolica jer se skrpi sa postojećim (otkupno mesto blizu, pozajmi od komšije, kombajner obezbedi transport....) ili mora uložiti u nešto drugo, prioritetnije..... ili jednostavno ne želi da kupi prikolicu.
Mene su dve pronarke posle povrata koštale tačno 810000 dinara.
 
Ja sam onako iz glave lupio cenu, i uračunao sam i pdv....Nisam ni racunao koliko me tačno koštaju.... Otprilike je jedna ostala za Dž. A opet s druge strane dosta zavisi iznos prikolice od toga kakvu opremu si uzeo, da li odbijaš i pdv, da li si išao na 75 ili 50%, kad si je kupio... U globalu, nisu nedostizne ni za obične smrtnike i nije velika razlika u ceni između polovne zmajevke i nove xxx. To je bila poenta prethodnog posta. Razumem ja i ljude koji sređuju stare prikolice. Nema svako živaca da trčkara za papire, rizikuje i moli Boga da prođe.... Pogotovo ako nema vezu kao ja. Nije to lako. Skoro godinu dana neizvesnosti ako imaš sreće. Ako nemaš onda bude i više.
 
Значи само са везу можеш очекивати поврат или ако идеш на тежи начин наоружати се трпљењем. За ово друго ти не треба веза са мање пара мало знања и доста воље не молиш никог и не тренира ти нико живце завлачећи те ко мајмуна
 
Mi smo danas poceli stavljati gotove stranice na prikolicu.Ostalo za sutra ofarbati dve zadnje i namontirati.Postaviti branik,stop lampe i pufer pozadi.Donja sasija na peskiranje posle kukuruza.I Jos kojekakvih sitnica.
Stranice na slici su prljave od kise.
5a19f7005b4347b1e5e1f427caef49a4.jpg
053efea3d3ef1f50b82ea46ed3c9a9b2.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Postovane kolege. Komsiji je potreban dobos sa 5 rupa, a osovina je od Fiat-a 615 (starog kamioncica). Da li postoji kakva sansa da se to pronadje, ili da li odgovara od neceg drugog?
 
Gdje ima da se kupe stranice za zmaj prikolicu orginalne sto su radjene u gornjem milanovcu?
 
Originalne imaš u metalopromet kula
Imaju prodaju i u novom sadu u nekadašnjem mlinoservisu
Ponuda je 1mm 1,2mm 2mm
Original iz Milanovca
Uzimao sam 2016 za firmu 6 garnitura 2mm za 489 i super su uradjene



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Uzimao sam i ja prije 8 god u beogradu,i dobanovcima,merstil se tad zvalo,al sad ti firmi nema pa neznam ko drzi sad!uzeo sam dva kompleta u 2 mm!ima li gdje u beogradu,rumi,mitrovici?al da su orginal milanovac!
 
Uslikajte tako nesto i napisite koji je brend. Ima nas koji hocemo turske prikolice pa takve stvari su nam jos bitnije.
Vec dve sezone koristim turske prikolice caprol 8 t, kad su stigle odmah sam ih vratio na doradu jer nisam bio zadovoljan kako su uradili stranice i jos par sitnica, normalno sve u garantnom roku. Takodje gume su bile kao tubeles bez unutrasnje a na gumi pise tube tupe, tako da sam imao trosak 9 unutrasnjih guma a ostalo je za sada ok, prosle godine kukuruz sa 14(hi it% vlage u dve prikolice 17 t moglo jos, prikolice su kupljene u vrbasu zelena linija i prilikom reklamacije nisu mi izasli u susret pa sam morao direktno sa fabrikom tj agro kula vrsac gde ih sklapaju, da resavam reklamaciju
 
Danas video na turskim prikolicama, covek uzeo dve, zakaci i na drugoj neradi signalizacija, na zadnjem kraju u uticnici nema struje, skine uticnicu kad tamo kabl samo doveden i uopste nepospajan i uopste nema struje. Pogleda iza ispod sanduka gde je pravljen razvod, odmota izolir traku kad gle cuda, kabl samo prislonjen nisacim ne sastavljen i samo obmotan sa izolir trakom. Ta druga prikolica isto tako. Fuseraj kakav nikome normalnom ni na pamet nebi pao.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam Palazoglu prikolice,deluju mnogo jace i kvalitetnije od Caprola. Mene konkretno interesuje od 15t,sasija je od UMP profila,stranice su 2.5mm i patos 4mm. Ima parabolik gibnjeve,led signalizaciju,gume 385-22.5
 
Nazad
Vrh