Prikolice

Trebalo bi da ima i onih koje ne pritiskaju toliko traktor pa su lakše za transport.
 
Prednosti su lakše se vuče stisne traktor, lakši manevar, ako imaš kuku na traktoru lakše se kači
Npr Tehnostroj up12 sa nastavcima nosi oko 12t zrna bez nastavaka oko 8,5t
Teška je oko 3,5t sa rusom 82 možeš snjom kroz vatru i vodu
Još ove nove trostrani kiper uvek možeš još za nju da kačiš
Većini novijih se pomera podvoz tako da prebaci težište na osovine ili na traktor


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Matiću šteluje se visina rude
Kao i položaj osovina na obe prikolice

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ljudi resio sam da sredim signalizaciju na Ljutomerki i ako godišnje izadjem sa njom na put Max 3 puta ali posto nisam toliko dobar sa strujom imam jedno pitanje
Stara instalacija ili ono sto je ostalo od nje imala je 4 zice (poziciju,stop, levi i desni migavac) pa posto menjam sve komplet recite mi da li trebam da ostavim jednu zicu za masu?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ako ostavis isti kabal, masu povezujes na metal, ako zamenis kabal kupi sa 5 zica i onda jedna ce da ti bude masa.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ako misliš na utičnicu i utikač,imaš standard po kojem se vežu,baš zbog toga da može biti univerzalno odnosno da možeš zakačiti i drugu prikolicu a da radi instalacija.
 
Imas Eu standard i Yus nekadasnji. Kod mene je sve prebaceno na Eu kako bi sve prikolice i svi traktori bili kompatibilni.
 
Bojceticu kako si presao na eu kada na sbim starim traktorima imas samo jednu poziciju koja ide u tu utičnicu i na svim prikolicama samo jedan provodnik za poziciju?Razvlacio si nove instalacije zbog pozicije ili si masu prebacio da prenosi preko šasije vozila,što je najnesretnije resenje.
Ajo gledamo gornju šemu kod mene su 1 i 4 slobodni, 6 levi migavac,2 desni migavac,3 masa ,5 stop svetlo i 7 pozicija. Majstor me je ucio da su tako nekad vezivane sve poljoprivredne masine po JUS-u
 
Kad vec spominjete te uticnice,moze li mi neko reci kako su na rusa na njegovoj fabrickoj uticnici nazad rasporedjeni zmigavci levi,desni ,stop itd ,sta sve tu ima ?,znaci mislim na ovo sto je clan Spajki objasnio kako kod njega ide ,6 i 2 zmigavci itd ,mene zanima kako je to na rusa rasporedjeni,posto mi je jedan prikljucak razbio tu citavu uticnicu i onda kad sam menjao nisam obracao paznju gde je koja zica isla...od tad imam problema kad spojim instalaciju prikolice ,hoce neke osigurace da przi.Znaci mozda nije do traktora,mozda je nesto do prikolica,ali ipak bi da znam kako je instalacija fabricki rasporedjenja u toj uticnici.
 
Nazad
Vrh