Prikolice

Biće izgleda da je lakše napraviti takvu felnu nego je naći,imam utisak da su retke...
 
Jesu bile prepravljene 22,5 i to širina bila velika
Matić uzmi 420_45_55_r22,5
Evo uskoro i ov DUBRAVA gotova
Još čišćenje brušenje i farba
7d03f0dc05a0d33480fc584439615c44.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ima kolega zeleni ali samo 6 komada a meni treba 8 ili da uzmem 4 pa namontiram balonke 420/55 mada imam spremne gume 385/80 koje mogu savršeno da posluže.
 
Imam FAK Loznica prikolicu, jednoosovinka, doslo vreme da sredi komplet pa me zanima da li je neko budzio rucnu kocnicu na U profilu i od cega bi moglo najlakse da se upasuje?

Creva za vazduh idu sa desne strane sasije, da li crevo za hidauliku treba da bude sa leve?
 
Meni nije hitno jer su mi trenutne 11.00-20 još uvek dobre a imam 2 gume u rezervi ali sam rad da polako spremim trilex felne za 22.5 gume pošto mi je izvor za nabavku 11-ki presušio.
 
315tke nisu bas tako za teret mocne zato ih treba udvojiti. Kada pukne guma mozes doci do sela na jednoj. Za 385 stavljaju ljudi sto je skinuto sa slepe kao otpisano i to jos na traktorskoj prikolici trci 10 godina. Manje tone udvojena guma po mekanom putu ali takodje kada zapadnr ne mogu je izvuci 500ks.
 
Meni nije hitno jer su mi trenutne 11.00-20 još uvek dobre a imam 2 gume u rezervi ali sam rad da polako spremim trilex felne za 22.5 gume pošto mi je izvor za nabavku 11-ki presušio.
Ja sam uglavnom napario sve dobre gume koj mogu jos dosta i imam dve u rezervi, ali se bojim da dok one ne zavrse zivotni vek drzava ce vec zabraniti kamionke.
 
Na kamionke sam montirao samice ali 420_45_r22,5
Radio sam felne sam tako da budu što bliže tragu traktora
Čak sam i na tehnostroj up12 makazarke koje su same taške 7350kg a nose 11_12t sa nastavcima pravio takve felne i te gume montirao
Što god je šira bolja je još kad prati trag pesma
Zamalo da na moj mali kemper 3,5t namontiram 420_55r19,5 od niske šlepe
Felne nije nauka odraditi ako znaš sa autogenim i imaš veću stubnu bišilicu
Na glavčini ucentriraš i zavariš
Ako baca10_ 15mm to je ništa male su to brzine 20_40km/h
Gledao sam kako rade za triplex glavčine, mislim da je prava stvar da se prestruze glavčina i napravi felna cije srce sedi na glavčini




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh