Prikolice



Da li neko moze da mi da savet zasto ovaj ventil ne funkcionise. Sve sam lepo ocistio i podmazao sa tovatnu mast. Koci ali ne vraca paknove, nece da pusti vazduh kada pustim papucu kocnice. Tockovi ostaju blokirani.

Ventil je Prva Petoletka. Prikolica FAK Loznica.
 
Pritisak je oko 5 bari, vode mislim da nebi trebalo da ima. Jedino nisam probao da sve ove gumice podmazem sa AT ulje za kocnice. Mada citao sam ovde na forumu
da nije lose da se podmaze sa kremom za ruke. Inace na gumicama se ne vide tragovi nekog ostecenja.
 


Da li neko moze da mi da savet zasto ovaj ventil ne funkcionise. Sve sam lepo ocistio i podmazao sa tovatnu mast. Koci ali ne vraca paknove, nece da pusti vazduh kada pustim papucu kocnice. Tockovi ostaju blokirani.

Ventil je Prva Petoletka. Prikolica FAK Loznica.
Kad iscupas crevo sa spojnice prikolica bi trebala da zakoci i na okret rucke bi trebala da odkoci ili ako uspes da ponovo prikljucis crevo na spojnicu treba da otkoci. Ako je to ispravno onda je kvar na traktorskoj papuci.
 
Kad iscupas crevo sa spojnice prikolica bi trebala da zakoci i na okret rucke bi trebala da odkoci ili ako uspes da ponovo prikljucis crevo na spojnicu treba da otkoci. Ako je to ispravno onda je kvar na traktorskoj papuci.

Sve to dobro funkcionise isprobano na dva traktora, koci ali nece da odblokira. Predpostavljam da je problem u nekoj od gumica ali neznam koja je u pitanju.
 
Evo cistim sveze kupljenu prikolicu za farbanje...prasina koliko hoces-crna faca kao da sam iz afrike...najgore kad kuci radis,niko da te pita majstore el`moze kafa ili pivo:sta: da sam radio kod Luke 3 rogonje bih bar danas popio:ppozdrav:
 
Edge bio bi ovako čist ali kad se posao završi može i gajba za junake
Borim se kao lavčina sa švedskim djubretom
0f7d505ba7899b41945c402850ef02af.jpg
108b3fda235334842e84d14235990b39.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A sito na ulazu jel čisto?
Kočnice ostaju iz razloga što te membrane teško idu kroz šoljicu obično to bude, ja ih mažem kremicom za ruke
, ili traktor sporo dopunjava vazduh kad se pusti kočnica uzrok loš priključak ili sito


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sve je cisto, probao sam na dva traktora prikolicu i isto reaguje zakoci i nece da odblokira jedino jos da probam da podmazem te gumice sa kremom ili mozda nekim uljem za kocioni sistem. Ja sam ih podmazao bas
bogato sa tovatnu mast i idu lako unutar ventila. Kupio sam novi set gumica za reparaciju. Kad namestim videcu sta se desava mada ja
sumnjam u onaj mesingani deo na sredini sto klizi mislim da tu propusta po malo vazduh i neda da se kocnice odblokiraju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh