Prikolice

Jel neko skoro nosio gibnjeve na sprengovanje, trebao bi odraditi to pre sezone... Nasao sam nekog iz okoline Vrsca (ako sam zapamtio Platicevo), deluje ok covek, trazi 2500 sto nije puno... E sad ako ima neko malo blizi Novi Sad, Zrenjanin, a da je dobar odneo bi da to odradi...
Evo sad neki dan je bio kovač iz kovačke radionice Čija (mislim iz Vajske) kod drugara i skinuo mu gibnjeve sa prikolica otkovao-šprengovao ih kod kuće i vratio nazad i namontirao. Za cenu me ne pitaj,nisam zapamtio... Pre par godina mu je radio na jednoj prikolici i zadovoljan je.
 
Jel neko skoro nosio gibnjeve na sprengovanje, trebao bi odraditi to pre sezone... Nasao sam nekog iz okoline Vrsca (ako sam zapamtio Platicevo), deluje ok covek, trazi 2500 sto nije puno... E sad ako ima neko malo blizi Novi Sad, Zrenjanin, a da je dobar odneo bi da to odradi...

Dobar je taj iz Pavlisa,provereno.
 



zmajevka konačno u temeljnoj boji
zanima me koje su stranice bolje od 2mm ili 1.5mm
od 1.5 mm imamo u firmi i dosta su se uvile na sredini tj. raširile dali 2mm može ići bez lanca u sredini?
 
Ne moze nijedna bez lanca. I na tehnostrojki koja je vidno jaca od zmajevke stranica stavljaju se lanci.
 
Kolega je pravio 8t prikolicu stranice su motane od 2mm lima i ima stupove u coskovima i jos stupove na sredini stranice po 10cm i to cjevi debele stijenke pa kad su ju natresli punu jecma, napirila se ko bure. Odmah na istovar i prije iduce ture morali stavljati lanac i spaner u sredinu.
 
Upravo to, u repi jos i nekako bi moglo, a sa zitaricama sa velikim hektolitrom lanac/lanci pod obavezno.
 
Moja zmajevka nema lanac, vec deset-jedanajst godina koliko je kod mene, vrlo malo se rasirila, jedva se primeti i to je to, ne znam koliko mm su stranice.
 
Nazad
Vrh