Prikolice

Koliko po vama vrijedi ovakva zmajevka, nema papire i nema hidraulične cilindre za kipanje, fali jedna gornja stranica, šasija nije savijena, i pod treba novi, to bi trebala biti zmajevka 485???? ona nosi 8 tona ječma??


















 
Au Ivane pa ovo je groblje, uz to bez papira. Moze li se registrovati u EU tako nesto. Po meni totalno neisplativo. Ili do 1000 evra.
 
I meni je najveći problem što nema papire, cjena je oko 1000€ što i ja mislim da je puno, nije problem napraviti gornu stranicu i pod, al da barem ima papire i hidraulične cilindre, uz to, još jedna prednja guma je gotova jer je vjerojatno voženo na praznoj gumi....imam 2 tehnostrojke od 3T kiperice, registrirane, al bi volio imati i jednu ovako, malo veću prikolicu, pa sam ju gledao na jednom kombinatu
 
Pre godinu dve su na licitaciji u PIK-u u starom beceju placane sasije zmajevki i po 1500 eura. Sa papirima, ali bez felni, cak i bez rude. Ja bi dao 100o eura za ovo pa sredio , al u srbiji mislim da nema za te pare da se nadje.
 
Gledaj to tako da ako je pazariš, imaćeš da se namučiš i potrošiš vremena dok je središ i onda na kraju ne smeš ni da je voziš u saobraćaju jer nema papire. Kao kriminalac.
Sav trud oko sređivanja bi ti pao u vodu.
 
Ima nosac nove tablice tako da je bila registrirana, provjeri se lako na kome se vodi ako ima broj sasije... Ako se papiri ne mogu rijesiti, ovo vrijedi doslovce "na kilu"...
 
Neznam sto napraviti, ako neode, kroz neko vrijeme, onda ce cjena ici dolje, a bas bi mi trebala takva jedna prikolica
 
Ima nosac nove tablice tako da je bila registrirana, provjeri se lako na kome se vodi ako ima broj sasije... Ako se papiri ne mogu rijesiti, ovo vrijedi doslovce "na kilu"...

U Srbiji u takav nosac idu samo tablice za putnicka i teretna vozila. Poljoprivredna vozila imaju sasvim drugi oblik tablice, tako da to ne stoji sto kazes. Jedino ako je neko nije registrovao kao kamionsku prikolicu, sto je jako malo verovatno.
 
kod nas su ti iste tablice, samo je razlika u 2 varijante, kako kome odgovara, da li će biti pravokutnog ili kvadratnog oblika, kod motocikla i mopeda su drugačije

nekako si mislim, ako bude išla za manje novca, za možda 700€ da ju rješim, jer u ponudi ima jedna registrirana, al je 6T, odlična, za 1600€, pa sada, što je isplativije
 
danas sam pričao sa čovekom,trazi 6ooo ali mislim da ide oko 55ooe
mozda kupim jedn do jeseni za traktor,da nestoji sam i besposlen u šupi :osmeh:
whck6d.jpg
[/IMG]
 
Nemoj uvek gledati crnu stranu. Nije svuda isti teren i ista zemlja. Kada u mlaku propadne onda je ni tenk ne moze pomeriti a ako su lenije solidne i u njoj nema bas 20 tona koliko moze da nosi, vucice je i Hattat po pljusku.
 
Nemoj uvek gledati crnu stranu. Nije svuda isti teren i ista zemlja. Kada u mlaku propadne onda je ni tenk ne moze pomeriti a ako su lenije solidne i u njoj nema bas 20 tona koliko moze da nosi, vucice je i Hattat po pljusku.

Ja sam se pre neki dan zaglavio sa 20 tona u prikolici,cisceni kanali i sve iznoseno na put-tu bese rupa ispod nabace zemlje i samo je tocak prikolice stao i poceo da gura zemlju ispred sebe...to je uvod i razrada...a zakljucaK je da je tek 310 konja bilo dovoljno da se pokrene prikolica uz verovatnocu da se i prevrne.na tvrdom su ok,ali kad je blato ili situacija kao gore...jako nezgodne.
 
Pa druze to se zove izuzetan slucaj. U takvu prikolicu kad natovaris koliko moze da stane u 2 Zmajevke kad ih vuces po jako losem terenu (realnih 14 tona) prvo sto nema sanse da ce se prevrnuti a drugo sto dobar ridja od 100 konja moze da je vuce u 80% slucajeva. Kad natovaris do gore onda vec treba dobro da razmisljas sa cime je vuces i da li ces biti kadar da je izvuces.
 
Nazad
Vrh