Prikolice

Sulok Ada,koliko se secam oko 17000 ruske
 
Imam u planu do kraja proleca da napravim sumsku prikolicu pa prikupljam polako jedno po jedno.
A posto hocu da uradim i vazdusne kocnice prepravio sam zastavine glavcine da koce
na foru kljuceva. Slikano je telefonom ali od prilike se vidi sta je i kako. Mozda nekom zatreba
img20150201180407.jpg
[/IMG]
img20150201180507.jpg
[/IMG]
img20150201180544.jpg
[/IMG]
img20150201180615.jpg
[/IMG]
 
Ako ima vazduh i kipu koji rade onda je solidna cena. Samo, kad vidim kakvih kamionskih prikolica ima i za koje pare, prikolicu kao Zmajevku ne bih ni pogledao.
 
Cao drustvo pre kpji dam sam poceo remont DUBRAVE 3,5T trostrani kiper, kao sto sam ranije pisao to su najpopularnije male prikolice kod nas. DUBRAVA je 80g prvi smo vlasnici i nikad nista do sada nije radjeno na njoj. sad je vec bilo krajnje vreme.
Meni je potebno da ostane trostrani kiper da i zadnja stranica ima rinfuz otvaranje i da sandik bude za 10 do 15cm dublji nedo pre znaci da bude 90-95cm dubine
kad sm je rastavio skinuo stranice i lim sa patosa video sam da su daske trule skroz kao i okov od patosa koji je i truo i pokrivljen, kada sam skinuo gornju sasiju video sam da su varovi na donjoj popucali usled pretovaranja i prevrtanja ploce na osovinama na koje se kace gibnjevi su krive ruda je kriva kao Drina jedino sta je ispravno su kocnice i kipa i kamionski pufer za kacenje druge !
Kao i kod svih seljaka budzet je ogranicen te resih da za sto manje para sredim prikolicu postavicu slike
znaci sledi varenje i pojacavanje sasija, zamena anker plocana osovinama , remont gibnjeva, zamena patosa, krpez rude,krpez stranica izrada gornjih stranica izrada duple instalacije za vazduh i kipu,elektro instalacija, i farba.
velika je sreca sto sam ranije nabavio i nakupio po otpadina : kopce od zmajevke, rinfuz otvaranje od majevice, slavinu za kipu od vojnog fapa,pa mi je malo ostalo za kupovinu
kupio san daske za patos topola, izasle su oko 40ecevi za stranice su izasle 170e lim za gornje je bio 60din kg znaci negde oko 50e creva za vazduh 360 din metar znaci oko 20e za kipu oko 35e znaci ko 300 350e plus moj rad i plus plece za flex zica i gas za CO2 i elektrode i farba.Videcemo nasta ce izaci:ppozdrav: u radionici je tolika guzva da nemoze da stane unutra a ispod supe je HLADNO KO NA MOTORU!!!
 
Nisi baš topolu trebao stavljati. Jako lako navlači vlagu i brzo trune. Mislim da je to jedno od vrsti drveta koje najbrže trune.
 
I ja sam poceo remont jedne prikolice od 5t,ali sam odustao od dasaka vec cu na njihovo mesto da varim sipke na 50cm jednu od druge i preko toga lim 3mm.
Za sad je najgori deo,odstranjivanje rdje zavrsen i premazana je osnovnom farbom.
img201502031233231.jpg

img201502031233041.jpg

img201502041421061.jpg

img201502041422011.jpg

img201502041421231.jpg
 
Brzo truli i cer i jasen (skoro isto kao i topola),ako je izlozeno vlagi.Bolje je staviti čamovu dasku (borovu) ili bagrem ili hrast.Bagrem i hrast mogu dugo da traju,jedino im je mana tezina.
 
Poslednja izmena:
Kosovka je prikolica.
Bubu sta se razlikuje u felnama?To mi je jos neko rekao da nije isto ali montirani su tocokvi sa ove na Pobedu e sad da li je neko nekad menjao mozda osovine na Pobedi nemam pojma...:sta:

Pobeda i mala Zmajevka od 3 tone imaju manje rastojanje izmedju rupa za brezone i mislim da je cak manja i srednja rupa na felni. Kosovka (Trepca), Zastava, Olt prikolica, IMT 560-577 i Zmaj kombajni 125-191 imaju isti raspon rupa za brezone i srednju rupu na felni.
 
Nazad
Vrh