Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Prkolica za djubre je vrhunska stvar ali kad radi bez jebada.
Evo jedan u selu natrcao drugi put na neku klebesturu
Hoce covek da kupi ali da ustedi gorivo da ne ide da je gleda, vec sve drugi da odrade, zavrsi posao iz fotelje sto se kaze.
Kad gle cuda, braca opet uterase
Ima dve prikolice a zapravo nema ni jednu!
I rekao mu lepo samo sa horizontalnim valjcima trazi, on se smeje kaze uzeo sam sa vertikalnim...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I treba da ga prevare.Prošle godine kada sam bio u potrazi za prikolicom jedan lik mi reče ma brate nema potrebe da dolaziš i gledaš, poteraj odmah prevoz i nosi je kući, toliko je dobro stanje, kao nova. 😂 Ipak smo otišli ovako bez prevoza, sedeo sam nazad u kolima i iz daljine video da to nije za mene, protegli noge po dvorištu i kući.Drugi isto tako, ja gledam ko je ovde lud, ona farbana a nisu je ni oprali, letve krive, patos truo i to je ekstra stanje, nova, nova, nova. 😂Lik na fejsu okačio oglas, isto tako sve novo, nije radila , ja gledam slike i lepo se vidi na jednoj da ima rupu u podu.Pitam ga kako je novo stanje kada ima rupu u podu?Jel to fabrički da se cedi stajnjak? 😂 On je meni svašta napisao i blokirao me!Dok neko od njih ne dobije po labrnji neće se naučiti pameti!
 
Сигурно пратиш огласе и видиш да поједине машине стоје месецима ако не и дуже од године. А неке се после неког периода врате са новом већом, да не кажем фиксном ценом.
Довољно им је то што роба стоји.
 
Prkolica za djubre je vrhunska stvar ali kad radi bez jebada.
Evo jedan u selu natrcao drugi put na neku klebesturu
Hoce covek da kupi ali da ustedi gorivo da ne ide da je gleda, vec sve drugi da odrade, zavrsi posao iz fotelje sto se kaze.
Kad gle cuda, braca opet uterase
Ima dve prikolice a zapravo nema ni jednu!
I rekao mu lepo samo sa horizontalnim valjcima trazi, on se smeje kaze uzeo sam sa vertikalnim...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja imam sa vertikalnim rotorima i sa 3 lanca i ne vidim što mislite da ne valjaju sa vertikalnim.Služi već 15 godina a kod nas,76-o godište .
 
Ja imam sa vertikalnim rotorima i sa 3 lanca i ne vidim što mislite da ne valjaju sa vertikalnim.Služi već 15 godina a kod nas,76-o godište .
Zato što ima manje posla kad treba da se popravlja. Kod nas je jedno vreme bila moda da se kirijalo samo sa vertikalnim rotorima jer lepše, sitnije i šire bacaju od horizontalnih ali pošto je sve manje kirijaša i stajnjaka, sad je daj šta daš. Naša prikolica je sa horiznotalnim rotorima ali da sad treba da kupim prikolicu, sigurno bi bila sa vertikalnim i hidro pogonom patosa. Radio sam sa 2 različite prikolice tog tipa i još jednu su drugi terali pored mene, radi posao samo takav.
 
Što se rotora tiče,zamenjen samo 1 ležaj i ništa više.I u pravu si-mnogo sitnije i lepše i šire baca.
 
Zoki bolje sto niste imali problema.
Znaju da odu semerinzi i osoka ulazi u kuciste dok lezaji ne zaribaju pa se desi i veci karambol, pukne kuciste, zdrobe se zupcanici...
Znam jedan trgovac je prodavao od 350 do 500e jedno kuciste polovno.
Sto je najgore skoro ni na jednoj prikolici nije isto.
Ili posle svake sezone iskontrolisati...
A i komplikovanija sto Matic rece.
Lepse razbacuje, to joj je prednost.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kucista preko kojih ide prenos sa osovine na rotore...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da ne shvati neko pogresno...
Ne mislim da ce se obavezno i svakome desiti ali desava se jbg.
Iskreno za ove godine i moje skromno iskustvo sam shvatio da kod polovne mehanizacije je najbitnije da bude kad se kupuje u sto boljem stanju i najjednostavnije moguce.
Znam da se mnogi nece sloziti ali nemam nista protiv, nek svak sebi bira.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To je mašina čije ću usluge plaćati koliko god da koštaju i kad god mi bude trebala! U ovom životu sigurno neću ponovo kupiti govnarku.
 
Lepo lete govna i skoro bez problema dok tovarim ono što sam ja izbacio iz štale. E kada počneš da čistiš tudja dvorišta onda počinju problemi. Hvala lepo,nikad više.
 
Nazad
Vrh