Prihranjivanje pšenice

Msm da od tog mraza nema nista. Slabo steze a zemlja puna vode.
 
I mi planiramo za nedelju ako prosuši...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Planirao sam za vikend prvu prihranu 200kg/ha urea ali definitivno nema ništa od toga, jedva bi se odvukli do parcela a posle bi tamo ostali do marta.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ne znam koliko je pogodno za prihranu ureom s obzirom da se najavljuju visoke dnevne temperature (10-17C) sledece nedelje sa malo padavina. Mislim da bi bili veliki gubici.. :confused:
 
To bi bilo do muda,kakvi gubici,kada se baci topi se odmah zbog vlage,jos sad treba jaaako malo kise da pogura dole,ja cu probati repicu u Subotu,siroke gume i gas.
 
Slazem se da je potrebno manje kise nego da je suva zemlja,ali cim se ona rastapa na povrsini,pocinju gubitci vrlo brzo,i jos ako je zemljiste alkalno,ja mislim da bi se moglo spomenuti bar 15%ak posto gubitaka volatizacijom nakon par dana,iako nisu prolecne temperature.E sad ne kazem da je ovo lose,ja sam prosle godine tako npr hteo tempirati pred kisu neku,a nase prognoze su tako dobre da je kisa omasila haha,bilo nesto jako ,jako malo,litra,dve,i tako lepo ta urea cekala na povrsini poluotopljena drugu kisu jos neke 2 nedelje,ako ne i vise,zemlja ph 8.....
 
Ja sam juče obilazio,mislim da će u nedelju kod nas moći lepo da se radi.Kod mene se pšenica lepo izbokorila,šetajući po njivi,nije se puno ni lepilo na cipele.
 
Kako i zasto kasno? Ja razumem da se sve pomera, ni zime nisu kao pre, ali ovo je vec preterivanje...kasno za ureu ::vadjenje_repe:: Pa kad dase baca? Pisano da je april kasno za prskanje, najbolje sad u februaru ako i to nije kasno :haha:
Kolega ja da znam ne bih pitao, zato sam se i prijavio na forum da citam, pitam i saznam.
Vidim da su neki bacali pre 15 tak dana kad je bilo mraza i malo snega stoga sam i pitao.
 
Nazad
Vrh