Prihranjivanje pšenice

4 hektara.
Kod mene je 250 kg Ureje i max 300 kg mešanog sasvim dovoljno za dobar prinos.

Inače kod mene u toku prihrana pšenice sa 250 kg An-a po hektaru.

Nadam se kiši od sutra.
 
Poslednja izmena:
Na ovu cenu kukuruza i struje/dizela isplati se jedino ako se kukama ilegalno nakacis na mrezu pa zalivas 🤣🤣🤣
 
Nisam to računao, imam centralni vodovod do moje njive, pritisak 5 bari, prošle godine i predplošle godine je bilo besplatno.
 
Mislim da sa dizelom nije puno ako se radi sistem kpk. Za 1 ha treba oko 7200 metara trake, to goni dizel pumpa 3 cola. Za 10 sati nevjerujem da će potrošiti 10 l nafte. Potrebno je 4 do 6 puta zaliti po 10 h, to je oko 50 l nafte ili oko 65e.
 
Besplatno i pod pritiskom cak....A ovde ne moze kod nas da odvoje novca da puste vodu iz reka po kanalima kojih ima po atarima na stotine.Ocekuje drzava da busimo bunare,kao da voda za pice nije dovoljno losa,nego jos da je sjeb...ionako mnogi kupuju vodu,retko ko koristi sa cesme.Jedva su nam otpisali placanje odvodnjavanja(tj jos nisu jel...),placu za tim novcem,pa nek nam obezbede navodnjavanje po atarima iz tih reka,mnogi ce radije placati navodnjavanje nego odvodnjavanje koje smo sve redje koristili,i polako iz godine u godine ce opet drzava imati neki priliv u budzet.
Valjda se plase da im Djerdap ne presusi ....
 
Za sada još ne naplaćuju, kod mene je stigla voda predplošle godine, u drugom selu prije tri godine i nisu ni tamo naplaćivali, biće tu plaćanja samo neznam kad. Bilo je priče da biti nešto paušalno svima ko je dobio vodu, još se poljoprivrednici zagrijavaju sa zaljevanjem, a ove godine mnogi najavljuju zaljevanje kukuruza.
 
Па не мораш свих 100ха наводњавати и трећина би била корисна да се наводњава. Узмеш само највеће табле, а ове ситне прескочиш.
 
Prošle godine blizu mene čovijek posle pšenice posijao kukuruz, njiva mu dužinom kraj puta i na toj dužini ventil centralnog voda oko sredine njive. Zaljevao sa jednim crijevom 3 cola i top širine zahvata oko 70m. Kukuruz je u siliranju bio kao gora, kao da je rani, zeleni se.
 
Odradjena prva prihrana pšenice sa 250 kg AN-a po hektaru.
Alkantara, Avenue i Asterion.

HkZ07TZ.jpeg

iT3H09x.jpeg

0iMWXdH.jpeg

ywQzgfA.jpeg

WCW9OSC.jpeg

U7uQIyn.jpeg
 
Ja juče popodne razbacao na pšenicu 250kg/ha AN-a. Ovi najavljivali od danas kisu tri dana. Koliko vidim danas će biti ćorak. Možda od noćas krene nešto da pada. Inače kad sam prešao preko parcele bio sam iznenađen kako i nije tako loša pšenica koja je posejana 2 decembra i nije dobila u startu ni grama djubriva. I nisam orao kukuruzovinu već prešao sa mojom malom tanjiračom 3-4 puta.
 
Nazad
Vrh