Prihranjivanje pšenice

Pa tako se i hladilo pivo kada se rucno bacao azot u kukuruzu i kopao.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Jel planira neko prihranu sa urea u februaru ako bude uslova? Nisam odavno koristio urea pa bi probao ove godine ranije 1 prihranu. Drugu prihranu bi isao sa An.
 
Ja sam prošle godine samo bacao ureu u februaru i to oko 120-130kg/kj i nisam išao ni jednu prihranu posle i imao više nego ranijih godina što sam u 2-3 ture prihranjivao i od drugih koji su isto u više tura išli prošle godine.
Ove godine se držim iste recepture pa da se proveri jel bila slučajnost ili je ovako bolje.
 
Do kraja februara ces znati ima li nesto od nje ili ne, ako do tad ne zazeleni njiva nema nista od tog sporta....
 
@worm Od tog ogleda nema nista.To je trebalo prosle godine da na jednoj parceli sa istom prethodno agrotehnikom odradis ogled urea full,pola,ili sta god.Ova godina nece biti ista kao prosla,tako ni prinosi nece biti isti.
 
Ja planiram sad jednu manju kolicinu ureje, oko 80 kg/Ha. Druga I najveca kolicina ide tamo krajem februara, pocetkom marta. Sve zavisi od vremena.
 
Ja kažem kako treba a vi kako hoćete, urea je naj efikasnija zaoravanje, i to zajedno sa NPK, a ukupna količina čistog azota da ne pređe 60 kg/ ha, a u februaru prihrana urea ili kraj marta kan.
 
Ti uvijek imaš neka podbadanja, malo više čitaj stručnu literaturu, nemoj da budeš ljubomoran na nekoga ko nešto zna, ja kao sključom tražim ljude koji znaju više od mene, spusti se malo na zemlju.
 
Nema mi to mnogo logike, pogotovo kad ima dosta padavina preko zime.. Zaorano je previse doboko u trenutku kad postane pristupacno biljkama. Kad je bacis u februaru i ona u martu postane hrana psenica krene kao luda, ne znam da li bi se to desilo kad bi je zaorao a onda je padavine spustile jos dublje a koren psenice u martu dobacio do 20cm u zemlju..
 
@Miladin kako ti se ovo cini? Njima je u interesu da prodaju sto vise, mogli su staviti da Urea ide i predsetveno..
psenica-preporuka.jpg
 
Nazad
Vrh