Prihranjivanje pšenice

Urea spada u cvrsta djubriva. Znam da moze biti granulisana i pilirana. Za izraz prilovana nisam cuo sto ne znaci da ne postoji.
 
Sto kaze kolega dragan.kovacev, ova phosagro urea je top, prvi put je koristim ove godine, bas bas zadovoljan sa granulacijom i ni P od prasine. 25kg je pilirana koju sam ja koristio, prijatelj je uzimao big bag granulisanu ima je u amazone aplikaciji 0.77kg/L merena

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja phosagro jednu big vrecu imao bez grudve injednu zgrudvanu, tako zapalo. A obe iscurile extra, grudve se lako krunile. I sad ce i da se sve rastopi.
 
Završena prva prihrana
20230223_071713_copy_2312x1734.jpeg
 
Pilirana ili prilovana ?
Nije cackanje, nego nisam cuo za piliranu.

Trebalo bi da si u pravu. Kaže se prilovana. Pilirana ne postoji...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ukratko seme se pilira i u tom postupku mu se dodaju hranjivi makro i mikro elementi, boja, fungicidi, insekticidi a koji će očin veštačkom đubrivu sve ovo navedeno?!
 
Ja sam extra zadovoljan kvalitetom uree, nikad lakse nisam oprao rasipac, prasine 0, po negde neko zrnce se zalepilo i tjt. Granulacija odlicna, svaka kuglica ista. Jedino sto je bilo pakovanje 50/1 pa nije bilo bas pogodno za manevar ali kad su tu dve osobe ide i to. Ostali samo prazni dzakovi:
20230225-085643.jpg
 
Puno raspravljate o nečem što nije bitno za proizvodnju. Prilirana ili prilovana, svejedno. Radi se o jezičnoj formi. Možda je izraz prilovana pogodniji za upotrebu u srpskom jeziku (to znaju jezični stručnjaci). Kod nas u HR se koristi samo izraz prilirana.
U ovom linku se navode neki zanimljivi podaci o svojstvima i upotrebi pojedinih gnojiva, a spominju se i prilirana gnojiva.
 
Nazad
Vrh