Prihranjivanje pšenice

Odradili smo, sta smo planirali. 245kg Uree,po ha. Ispalili 85 kj . Definitivno su lepse psenice tamo gde smo drugi prohod radili spremacem umesto tanjiracom. Probacemo na jesen ponovo, secko,djubrenje tanjiraca i spremac. I jos malo da bolje ustelujemo sejalicu sa ovim novim nagaznim tockovima sto smo stavili na agriu ove jeseni. Inace generalno zadovoljan, ima malo rupa od miseva, upisano , gde treba i njih prihraniti.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Прошли дани идеални за прихрану а и киша долази полако,по оном минусу није ми се радило можда ће ми бити умањен принос јер нисам радио по Мразу ал нек иде живот🤣
 
bogami ja se dobro smrzavao kad bili oni mrazevi i minus....dzakovi ledeni prste ne osecam tovarim u rasipac malo psujem ali jbg zavrsio sam posao nocas neka kisica proprskala ce da bude to dobro za ureju

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Juče odradjena prihrana sa 200 kg po hektaru Ureje.

Urea pakovana od strane firme Agro Market. Prašine mnogo, a najveći problem je bio sa jednom paletom gde je Urea vlažna. Muke žive sa rasipačem. Inače svi dzakovi isti datum pakovanja.
Od kako radim ja goru Ureu nisam koristio.
 
Ruska ureja Promist pakovanje, sve belo prasine koliko hoces ne daj boze..


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Sinoć konačno razbacao ureu po pšenici, oko 185 kg/ha. Nikad nisma radio sa ovako krupnom, zrna sva ista, skoro kao grašak bez ikakve prašine. Jedino se namučio sa podešavanjem otvora na rasipaču. Morao ići sa duplim prohodom da bi sve bilo razabacano. Krajem marta još jedna tura, verovatno AN i onda sledi hemija.
 
Juce i prekjuce razbacali na jecam i zito. Na jecam 100 kg uree pokj, a na zito 130 kg. Urea ruska pakovanje Konzul, krupnija granulacija pilirana.
 
Agroglobe BB
qT14r4K.jpg
 
znaci ne vredi ni Sveti Donder kad je djubre vlazno

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Od početka korone i sveg ovog kuršlusa pojavilo se svakakvog gnojiva na tržištu.
Sve je to stara roba, prepakirana, upitne kvalitete, a cijena da boli glava.
Baš me zanima kakvi bi bili rezultati analize sveg tog smeća, i koliko u tome uopće ima minerala i hranjiva.
 
Nazad
Vrh