Prihranjivanje pšenice

ako se pogleda i rentabilnost sada je sigurno bolje(ko sada kupuje djubrivo) baciti sve odjednom ureju

vecina su uvek isli 2 prihrane,ureja pa kasnije an ili kan jer su ova 2 bila jeftinija a svojstva su im takva da deluju tako reci odmah
sada kad su an i kan skuplji od ureje u ovom trenutku pitanje je da li je logicno ici sa skupljim djubrivom a samog azota baciti manje po povrsini
neko moje misljenje
Ja sam za psenicu uzeo ureu po 86 din a nekih 300 kg ana za beli luk po 85 din je kg....
 
Некад је Снега било до краја Марта кад се тад прихрањивало?Знам променила су се времена,треба прихрањивати али такав баук правити око тога нема ми смисла.Сад бар има разних формулација ђубрива разних комбинација итд.
 
Neverovatno nekome ispada podjebavanje ako se govori istina ?,bez ljutnje ali jel to ono sto amurikanci kazu ''ignorance is bliss'' to se preferira ?.Taj ko vam kaze da nemate gubitaka azota posto vam urea stoji evo oko 2 nedelje na povrsini,taj vas ili laze ili vam zeli zlo.E sad ako je vama laksa laz od istine to je onda druga stvar.
Nzm samo koliko godina treba neko da se bavi poljoprivredom da nauci da ureja rastopljena na povrsini od kisice od 2-3 litre,topljena povrsinskog sloja usled mraza ili rose ,ona je i dalje tu na povrsini par mm dubine.Kod nas cim se vidi manji sneg ili zamrznuto zemljiste ,to je perfektan uslov za rasturanje djubriva ,a na zapadu se odavno zna da su to najgori uslovi za volatizilaciju, ako naravno nema dodatnih padavina posle prihrane,pogotovo posle nedelju dana na povrsini.
Ja sad razumem ima dosta nas kojih je prognoza zeznula,i umesto neke lepe kise palo je nista ili par litara,ali i dalje ima mnogo clanova koji se vode tome da zimi nema gubitaka azota zbog hladnog vremena ,sto uopste nije istina,ili jos gore kao sto sam napisao,cim ne vidu granule na povrsini posle neke rose ili otapanja mraza,to je sta ?,problem resen ?.Kao sto sam gore napisao ta urea nije na 5 cm dubine nego na maks par mm,i sad npr zimi,sta mislite koliko se zagreje taj sloj zemljista sad na suncu npr ?,hladan jeste ali ni blizu kao sto se misli,pa uzmite u obzir da kod vecine nas ph zemljista ja malo jaci,to drasticno utice na volatilizaciju.Jeste ona ide dublje sa svakim manjim padavinama,ali nzm,bar kod nas toga nije bilo dugo,djubrivo je tu i dalje na samoj povrsini nazalost.Takodje neko je pisao kako kise nije bilo duze vremena posle prihrane povrsinski ureom kod njega,i posle kise se videli rezultati prihrane.Pa naravno niko ne pise da su gubitci 100%,nikad ih nije ni bilo gde god sam citao,ali ih itekako ima,necu pisati koliko jer ne zelim nikom stajati na muku ali znajte da brojevi nisu mali,pogotovo na ovakve cene djubriva gde bi svi voleli da sto vise toga sto platimo od djubriva bude iskorisceno od strane kes useva,bar mi gde ima suse jel.
Na kraju,jedno kajanje ne gine naravno,jednaki su rizici ko je prihranio pre 2 nedelje i ko jos ceka,ali mora se razumeti urea malo bolje,nije to samo razbacaj po njivi i pusti brigu,daleko od toga,nije ona dzabe najjeftiniji azot.
 
Citam komentare.
Ja sam mislio da je forum razmena iskustava a ispade da razmena iskustava je podjebavanje i teranje clanova.
Ipak mislim suprotno ti sto kazu podjebavanje ipak su tu a neki koji su razmenjivali iskustva nisu...
U svakom slucaju svima zelim rekordne prinose i da prodaju po najboljoj ceni i pare u zdravlju potrose .
Sve ostalo nije bitno sem ovoga zadnjeg.
 
Udari koji razmak, i odvoj u pasuse. Veoma je mučno pročitati.
Većinu nas je zajebala vremenska prognoza, ali jedno kajanje nam ne gine kako god okreneš. Ja sam bacio dan pred kišu, ali pala samo litra umesto 4 litre.
Da ima kiše, svi bi bili pametni, ali pošto nema, svako radi kako misli da je ispravno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Večito podjebavanje, mnogo dobrih članova je zbog toga napustilo ovaj forum ili su prestali da pišu.
Tako je, nije lepo podjebavati druge samo zbog svog ubedjenja, svako ima pravo na svoje mišljenje i da iznese svoje iskustvo ovde, nije svuda ista situacija, koliko sam zakljucio ovde na forumu u veci su ljudi koji rade ozbiljno i kvalitetno, dosta toga moze se naucii, ko zeli naravno.
 
Nazad
Vrh