Prihranjivanje pšenice

Zna li neko koliko KAN moze biti rasut po njivi a da ne izgubi svojstva ako ne bude kise?
Resio sam danas da obavim prihranu ali neverujem da ce biti nesto od ove najavljene kise!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Jel ima negde da se kupi AN i koja je cena? Kod mene u okolini nema niko... Ako ima negde javite... Novi sad, Zrenjanin, Pančevo...
Meni su doneli prosle nedelje an uzeo sam ga u tomsinu ali je placen 01.03. Po 98din mislio sam da ga nece ni dostaviti stalno govorili ima ga ali ceka se te pakovanje pa utovar skoro da sam gidao ruke ali su ispostovali
 
Ajde pametni da komentarišemo ko je "koliko" bio u pravu krajem marta, školski način rada i terenski ( neko iskustvo) često se mimoilaze, u poljoprivredi postoji jedna nepoznata a to su vremenski uslovi koje nemože niko da predvidi (procene), ja ureu neću bacati krajem marta pošto mislim da će biti manja iskorišćenost i veći gubitak nego sad, nemam nameru da kupujem an koji je po istoj ceni kao i ureea a pritom mi niko ne garantuje da ću bolje proći, polako sa zaključcima, poljoprivredu niko nije usavršio niti će.
 
Ti si bacio pre kise i bolje od toga ne moze

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Struka kaže urea se baca do kraja februara a kan u martu. Ja sam dobro prošao, ureu kupio jesenas kad je bila najskuplja👎. Sad sam se uzvrtio dali da bacam kiše nema ni na vidiku.
 
Za ureu znam da se istopi i od jakih rosa. Ne AN ili SAN, nego pre par godina kad smo radili prvu prihranu i razbacili po mokrom za dan-dva kad sam otisao ono sve otopljeno.
 
Iako sam sam sebi rekao da ću prestati da pišem po forumu, želim da dodam svoje mišljenje na osnovu informacija koje sam prikupio ovih dana i da vam pomognem da donesete odluku.
Uradio sam N-min analizu. Stanje je katastrofalno. Samo 40kg azota u tri sloja do 90 cm. Prvi sloj 6kg azota. Nakon toga sam zvao kolegu sa Rimskih šančeva da čujem kakve podatke oni imaju. Praktično identične. U površinskom sloju imate od 5-10 kg azota. Najveći deo je ispran na dubinu od 90-120 cm.
Koje još informacije imamo. Suvo vreme pred nama. Urea sporo deluje, jer nije odmah dostupna biljkama. Aktivna materija azota iz ANa mnogo skuplja nego N koji imamo u urei. Pšenica poprilično velika (zavisno od roka setve). I naravno cena pšenice koju nemamo šanse da predvidimo.
Šta uraditi? Naš cilj je da probamo to da odradimo što pre, odnosno dok još ima ovih mrazeva. Nadam se da ćemo uspeti i to da sprovedemo u delo.
Srećno svima u novoj 2023 godini.
 
Nazad
Vrh