Prihranjivanje pšenice

Moja nije, zaorano 50 kg/ha 8-20-30 i 100 kg/ha urea jer je bila kukuruzovina. Kod mene sada malo pada snijeg.
 
Struka kaže urea se baca do kraja februara a kan u martu. Ja sam dobro prošao, ureu kupio jesenas kad je bila najskuplja👎. Sad sam se uzvrtio dali da bacam kiše nema ni na vidiku.
Ne znam kako ta tvoja struka funkcionise ali znajuci da Urea postaje usvojiva nakon mesec dana a KAN je odmah dostupan biljci nestu tu ne stima u tvojim rokovima. Baci Ureu 25.2. i baci KAN 25.3. pa da vidimo sta ti znaci sto si to podelio u 2 prihrane.. Moje misljenje je da ne znaci nista jer ce se usvajati istovremeno, kao da si bacio sve Ureu 25.2. ili da si bacio sve KAN 25.3. Jedino sto moze da pravi razliku je dubina na kojoj ce se naci Urea kasnije, to zavisi od padavina a kolicina najavljenih padavina ne ide u prilog..
 
Ja sam ureju razbacao 1.2,posle je pala neka kišica,pšenica je velika i nisam imao šta čekati.
Ima dosta miševa i rupa, juče sam trovao idem i danas.
 
Misliš da azotu plužni djon nije dao da ode dublje pa je ostao u toj zoni na koju je zaoran?
100kg ureje je bačeno za razgradnju kukuruzovine, ako se to ne uradi onda kukuruzovina prilikom razgradnje troši rezerve azota iz zemljišta. Onih 8 % azota iz NPK treba pšenici preko zime, poslušajme pa probaj.
 
Ne znam kako ta tvoja struka funkcionise ali znajuci da Urea postaje usvojiva nakon mesec dana a KAN je odmah dostupan biljci nestu tu ne stima u tvojim rokovima. Baci Ureu 25.2. i baci KAN 25.3. pa da vidimo sta ti znaci sto si to podelio u 2 prihrane.. Moje misljenje je da ne znaci nista jer ce se usvajati istovremeno, kao da si bacio sve Ureu 25.2. ili da si bacio sve KAN 25.3. Jedino sto moze da pravi razliku je dubina na kojoj ce se naci Urea kasnije, to zavisi od padavina a kolicina najavljenih padavina ne ide u prilog..
Nisi me shvatio. Ja ću baciti punu dozu ureje sad i više ne bacam ništa. Mislio sam na vrijeme kad se baca erea a kad kan.
 
100kg ureje je bačeno za razgradnju kukuruzovine, ako se to ne uradi onda kukuruzovina prilikom razgradnje troši rezerve azota iz zemljišta. Onih 8 % azota iz NPK treba pšenici preko zime, poslušajme pa probaj.

Probao sam ja to sve i volim da razbacim deo Ureje u jesen, ali od kako su ove cene djubriva to sam izbacio. Mada i nemam mnogo pšenice na kukuruzištu, 10-ak ha. Uglavnom ide na suncokretište.

Tih 8% od NPK od količine od 50 kg/ha je smešna količina. To je 4 kg azota...
 
Probao sam ja to sve i volim da razbacim deo Ureje u jesen, ali od kako su ove cene djubriva to sam izbacio. Mada i nemam mnogo pšenice na kukuruzištu, 10-ak ha. Uglavnom ide na suncokretište.

Tih 8% od NPK od količine od 50 kg/ha je smešna količina. To je 4 kg azota...
Izvinjavam se pogrešno sam napisao nije 50 kg/ha nego 500 kg/ha, tako da je 40kg azota preko zime dobro, a maksimalna doza je 60 kg/ha.
 
Ti si u jesen bacio 600kg vestaka po hektaru.. Koliko ces da bacis na prolece ? Je l' si siguran da ti je bilo potrebno 150kg cistog K po hektaru ?
 
Sklonili i one 3 litre za nedelju. Tako da sigurno čekamo i dalje. Pšenica je posejana krajem oktobra i nešto početak novembra, tako da nije hića...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Što bi rekao šojić - s lanci, katanci, i laserski zraci..

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Od jutros sam video troje njih da rasturaju, lepo je vreme, bez vetra, jedino te padavine sto nisu u planu
 
Nazad
Vrh