Prihranjivanje pšenice

Mi smo spremni. Sad mogu da se slave praznici.
d93e1a3ad3d61419328b782843914d5c.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da da dobro si razumeo, ali kod nas svi bacaju ureau u februaru ili krajem februara. Poenta je da mi se bolje pokazalo jedno bacanje nego 2 ili 3 cepkanja....dok knjige kazu bas drugo
Ako ti se bolje pokazala urea krajem trećeg mjeseca, drži se toga i zanemari kako rade drugi. Ja bih na tvojem mjestu ipak napravio probu kan (an ili san) početkom vegetacije i nakon toga urea kako ti se pokazalo najbolje do sada. Ne moraš cijelu površinu na taj način., baci kan na jedan manji dio. Jednu ili dvije vreće od 25 kg se može i rukom razbacati. To je mala investicija, a barem ćeš se uvjeriti ima li koristi.
 
Ako ti se bolje pokazala urea krajem trećeg mjeseca, drži se toga i zanemari kako rade drugi. Ja bih na tvojem mjestu ipak napravio probu kan (an ili san) početkom vegetacije i nakon toga urea kako ti se pokazalo najbolje do sada. Ne moraš cijelu površinu na taj način., baci kan na jedan manji dio. Jednu ili dvije vreće od 25 kg se može i rukom razbacati. To je mala investicija, a barem ćeš se uvjeriti ima li koristi.
Apsolutno, mogao bih to probati na jednom kj i videti razliku bas...hvala na savetima kolega :ppozdrav:
 
Ja sam nabavio amosulfan 20 N + 24 S za drugu prihranu. Jel radio nekad neko sa ovim?
Prva prihrana ce ici u januaru kad smrzne sa ureom.
 
Nije li rano januar?
Radio sam ja sa Amosulfan 100kg/kj i nekako mi isto kao i 100kg AN
Treba više puta uporediti
 
Mislio sam na azot, posto "potraznja" za S (mislim da je 24%) nije toliko izrazen u psenici... Nije zito kupus... Jeste pospesuje usv. drugih elemenata...
Naravno da ne treba ocekivati 27 ili 30+ % ili efekat kao kod uree, t.j. treba prilagoditi kolicinu prema potrebama N, ali su nasa iskustva takva.
 
Za ratarstvo sam mislio
U kukuruzu sumpora po Ha treba oko 20kg
U psenici 20-30kg/ha
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh