Prihranjivanje pšenice

U pitanju je volatizacija,urea na sneg nema sta da trazi,a pogotovo ne na smrznutoj zemlji.
@grunt
Kod nas smrdi,mi 2 godine ne pijemo vodu sa cesme,samo kupovna ....Nekad nije tako strasno,pogotovo ne za one koje stalno piju tu vodu pa naviknu i ne smrdi im,ali ja koji stalno pijem flasiranu vodu mogu itekako reci da smrada uvek ima,samo intenzitet varira....
Volatizacija nema veze sa snegom.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
volatizacija se desava samo ako je najmanje 10stepeni i vise,sledece nedelje jutarnje minus a dnevne nece prelaziti 6-7 stepeni,taman da se otopi sa snegom+plus sneg stiti psenicu-jecam od gazenja(lomjenja) kad je zemljiste smrznuto
 
A kad ta urea treba da deluje ako znamo da psenica ne radi ispod 5 stepeni? U februaru? Tad ce biti vrv isto kao i sada. Po meni djubrivo treba da deluje od početka marta
 
Evo jedan zanimljiv link baš o volatizaciji zavisnosti od dana primene, temperature i PH zemljišta http://tlo-i-biljka.eu/Tekstovi/Prihrana_ureom.pdf Inače ja sam moju pšenicu prihranio još pre neki dan ureom 100kg/kj , taj dan ujutro bio jak mraz kasnije tog dana kiša evo danas sneg i smatram da sam ubo pravi momenat , kasnije će ići folijarno otopinom ureje tamo u martu.
 
Ja sam predao u laboratoriju uzorke za 9 parcela. Za 7 parcela je gotova analiza i preporuka je kad se preračuna iz čistog azota po hektaru u ureju po kj da se baci u februaru od 32 do 101 kg/kj kako gde...Inače računao sam za ureju zato što sam ju kupio pre 3 meseca kada je bila 61 din/kg.
Jesenas sam bacio MAP 90 kg/kj i ureju 50 kg/kj. Predusev uglavnom suncokret a na dve parcele qqruz.
 
Poslednja izmena:
Ja sam predao u laboratoriju uzorke za 9 parcela. Za 7 parcela je gotova analiza i preporuka je kad se preračuna iz čistog azota po hektaru u ureju po kj da se baci u februaru od 32 do 101 kg/kj kako gde...Inače računao sam za ureju zato što sam ju kupio pre 3 meseca kada je bila 61 din/kg.
Jesenas sam bacio MAP 90 kg/kj i ureju 50 kg/kj. Predusev uglavnom suncokret a na dve parcele qqruz.
U kojoj laboratoriji si radio analize i koja je cena po uzorku ako nije tajna?
 
Juče sam se čuo sam profesorom, radili su jako puno analiza ovde kod nas na severu. Tamo gde je predusev kukuruz za pšenicu ima poprilično azota. Na uljanoj repici gde je predusev pšenica ima malo N.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
U utorak ili sredu prva prihrana.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh