Prihranjivanje pšenice

Ko hoće da baci đubrivo,šaljem kamion i momke za utovar,da ne bude i prevoz do mesta bacanja i utovar-istovar vaš trošak :ppozdrav:
 
Jel valja sto je bacena ureja po snegu pred kraj januara,ili ne ?

Bacanje se moze uraditi kad god hoces ali prihrana to je vec nesto drugo, strucnjaci kazu da je pogresno raditi prihranu urejom pre 15.02 a da je najbolje to uraditi u trecoj dekadi februara
 
Poslednja izmena:
Stručnjaci na osnovu urađenih analiza zemljišta su konstatovali da pšenica nije gladna čak naprotiv u ovoj fazi za sada nije joj potreban dodatni azot. Povećan azot u zemljištu obrazlažu minerizacijom u toku Jeseni a sami smo svedoci da padavina u toku Zime skoro da nismo ni imali. U svakom slučaju kao i sve operacije u ratarstvu svako radi po svom. Današnje slike pšenice Sofru setva 10.10.

2s01yx3.jpg
 
Ja dok ne najave bar 10l kise ne idem bacati a an sam planirao. Sreca pa sam u jesen 220kg po jutru 16:20 pa ima malo azota

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja sam skoro sve prihranio sa Ureom, u kolicini od 150kg po ha. Ostavio sam samo one sejane krajem oktobra, to cu kasnije.
 
Do petka planiram prihranu ureom 200kg ha i tamo sredinom marta jos 200kg an,jesenas dobila 200kg map i 100kg uree
 
Jutros odrađena prva prihrana sa 100 kg/ha Urea-e samo na dvije njive, a ostale njive će kasnije u prvoj prihrani dobit KAN. Ove dvije njive sam odradio sad zbog blata koje imam na dijelovima njive do šume (bilo -5 -6 C i nigdje se nije vidilo da je traktor prošo) jer ako se okiša kad inače (kasnije) radim prvu prihranu sa KAN-om onda bi tu bilo vagaša samo taki, a to mi ne treba.
 
Prosle godine je sa jednom zastitom bilo prosek 7,5t/ha,ali da je bila jos jedna zastita i da neke njive nisu bile prve godine u zakup bilo bi i veceg prinosa...Ove godine se nadam da bude bolja od prosle...
Inace imam 50ari gde je posejan avenue koji planiram da ostavim za seme tu sam iso sa 200kg/ha map + 200kg/ha 6-12-24 +100kg/ha Uree pred oranje i plus sad ide prihrana 200+200kg/ha,predusev detelina....Tu ne znam sta da se nadam,jul ce reci:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh