Prihranjivanje pšenice

Mislis da je ok jedna prihrana sa anom? Ja sam ipak za dve prihrane, to se bar meni pokazalo mnogo bolje. Ne diskutujem o količini đubriva.

Pa nije covek pametan. Ko zna kad ce vreme dozvoliti da se opet baci, a treba zatvarati oranje, razbacati vestak, prskati psenicu, u tim ce i setva sa svom pripremom pa prskanje na crno. Mislim da cu biti u cajtnotu sa vremenom pa sam resio da sve bacim pa sta joj bog da. Imam jednu parcelu od 4kj gde sam pre 20tak dana razbacao 100kg uree, e tu cu ici jos jednom sa 100kg ANa polovinom marta, ako vreme dozvoli.
 
Kada je vreme za drugu prihranu, prvu je dobila 09.02 200kg KAN planirano jos 175kg KAN psenica je visine nekih 15cm na 2-3 cm od zemlje napipavam kolence
 
Danas obilazio njive dok nije padalo i jedna parcela je slabo odreagovala na prehranu.Bačeno 24 feb. 200 kg kana po ha ali skoro kao da i nisam.Da li je hladnoća uzrok ili ove kišurine nmp.Njiva je u obali i voda iz nje skoroz na dnu ide ko luda.Možda je i ispralo.
 
Danas obilazio njive dok nije padalo i jedna parcela je slabo odreagovala na prehranu.Bačeno 24 feb. 200 kg kana po ha ali skoro kao da i nisam.Da li je hladnoća uzrok ili ove kišurine nmp.Njiva je u obali i voda iz nje skoroz na dnu ide ko luda.Možda je i ispralo.
Pre ce biti previse vlage.cekaj da mu sunce sine..
 
Mi juce odradili prehranu psenice 150kg sana/kj i mogu reci da je san izuzetan nije bilo prasine,grudvica ni bilo cega i jako se lepo rasturao ujednaceno!
 
Nazad
Vrh