Prihranjivanje pšenice

I mi smo danas bacili drugu prihranu, 100 kg/kj Sana, i polako čekamo da se noćne temparature stabilizuju pa da krenemo u zaštitu pšenice...
 
Jel koristio ko KAN S iz Azohem Subotica?
Mi smo uzeli pre skoro mesec dana,sve je bilo ok,a nakon neke 2 nedelje je poceo da se stvrdnjava,sad je svaki dzak tvrd ko kamen,a nije ni jednom pokisao,stoji u prikolici pod supom,da sam znao da ce se tako skameniti odma bih ga umesto ureje bacio na psenicu,sad ce biti muke sa njim.
 
Mi smo uzeli pre skoro mesec dana,sve je bilo ok,a nakon neke 2 nedelje je poceo da se stvrdnjava,sad je svaki dzak tvrd ko kamen,a nije ni jednom pokisao,stoji u prikolici pod supom,da sam znao da ce se tako skameniti odma bih ga umesto ureje bacio na psenicu,sad ce biti muke sa njim.
Ja idem sutra da vidim .Ako je mekan u dzakovimna uzimam i za vikend bacam.Ako se stvrdo eto ga njima.
 
Danas započeo parcelu (1,8 ha) one pšenice gdje je slabo odreagovala prva.Bačeno 200kg Kana na 8,7 duluma to je 22,9dulumu prva je bila po 18 .To je do sada 400 na ha ako opet bude slabo a hoće jer javljaju kišurinu dobiće još po 20 pa kome prije dosadi.Gdje je laganija zemlja odlična je a gdje je prijemor voda leži oko nje.Ja ja bacam opet ručno,brdo a njiva duga samo 290 metara 25kg kana u jednom pravcu ponesem i udri.Niz brdo ide lako ali uz bogam teško.
 
Dana poceo drugu prihranu psenice sa 170kg Sana po hektaru i posdle 1,2h peh,pukao seger osigurac ispod platne na osovini.
2csi4pk.jpg
 
Ako postujemo standard onda bi trebalo ici sa drugom prihranom(prva 2 marta kanom), ali posle prve meteoro uslovi nisu bili povoljni da odreaguje psenica 100 %..,znaci treba sacekati. Sa druge strane ova kisa i optimum za drugu prihranu se poklapaju ovih dana i ajd sad prelomi.
 
Nazad
Vrh