Prihranjivanje pšenice

Po kj mislim.
Jednom nekad davno je deda imao 4t/kj psenice,ja sam pre 2 godine imao 3.7t/kj. Kukuruz nije jos silazio do psenice sa prinosom. Mada psenicu volim zbog plodoreda.
 
Aca74
Dobra je i Urea ali u kombinaciji sa anom,sanom,amosulfanom... i ako moze minimum 2 do 3 puta prihrana
Psenica kako zadnjih godina stvari stoje se ispod 4 t/kj ne isplati proizvoditi pa sad kako ko hoce tako radi...
 
A kako je lijepo procitati te vase prinose, ja to ni sanjati ne mogu.. 2013 god imali smo prinos 500kg/ha i otac kaze od kad za sebe zna da nikad nije bio toliki prinos. Ove godine prinos bio 270kg/ha..:ppozdrav:
 
Da, zaboravio sam po jednu O, izvinjavam se. Zemlja je laka, praulja, tako je zovu, nije teska za obradu.. Slikacu sutra psenicu, pa postaviti slike...
 
Ja sam mislio da krenemo sa prihranom,pola doze ureje, u utorak 02.02 bice lep dan,samo me muci sto su posle najavili zahladjenje i sneg. Isad prosto nisam pametan,a nekako se plasim i da je rano. Planirao sam polovinom februara,a ako padne sneg onda od prihrane nema nista,dok vremenski uslovi opet ne dozvole. I da napomenenm da smo uvek radili 1 prihranu polovinom marta,pa me tek sada ovo eksperimentisanje plasi.
 
Vidis mene plasi da ce ogrejati lepo od Marta i da ce to krenuti odjednom a nema hrane,ja ostajem da rasturam do 15-tog Februara An.Ja bi bacao,a ti kako hoces.
 
Nikola znam da si koristio san. Malko sam ga gledao i ipak i dalje idem sa ano-m. Prilicno je zgrudvan san. Koju normu ides an-a? U dve ture jel tako radis? Ja sam do sada isao 150+ 100 kg po kj al bi sad malko redukovao.
 
Ja bi i dalje koristio San,ali kad sam hteo da kupim neko je greskom zaje..o ventil u Azotari,nikad nisam imao problema i dobar je vestak.
Da u dva puta,standardno 150+100kg/kj u razlici od mesec dana.
 
A sta mislis o kombinaciji 150 + 80 ili 140 + 80? I ja sam isao u razmaku od mesec dana. Oko 20 bi probao prvi put. Bojim se kamena ipak se an odlicno rasipa.
 
Ma moze druze,pa ko moze tacno da baci u kilu,uvek tu ima malo tolerancije a 10kg gore -dole ne znaci toliko da se tu lomi prinos.
 
Nazad
Vrh