Prihranjivanje pšenice

Juce i danas ranom zorom i zavrseno sto je bilo....bacio sam oko 140kg/kj...interesantno da se sve poklapa i kod nas kao kod @paora voda nam je bas nadosla :( inace kod nas guzva bas u atarima, veliki bacaju celu noc...jer u 8 ujutru mora da se bezi kuci inace se ostaje i na leniji mozda koliko je blata i vode! ::lose::
 
Bez regulatora rasta ja ne bih prihranio psenicu.
Na nase zemlje smo obicno rasturili ~10 vagona stajnjaka po kj, pa naredne godine ne bacam vestak - ume da napravi vise stete nego koristi.
 
Juce zaranili i prihranili psenicu, moglo se do 8 sati raditi bez problema ali je sve posle toga bilo strasno. Isli sa 130kg ureje po kj..
 
Mislim da ti u narednim danima nije bas pametno prehranjivati psenicu, s obzirom na vremensku prognozu. Hladno i bez padavina.
Bolje to ostavi pred neku kisu i smanji gubitke azota.

Ja idem u sredu i cetvrtak ujutro,pocetkom nedelje javljaju neku kisicu navodno na accuw.....,vise necekam,dodje mi da kao sto je neko vec napisao odnesem joj 100e pa nek si ona sama kupi sta i koliko joj treba..........
 
Njive su prevlazene od gore,ni jedna se ne beli tako da vlage ima,ona vise volatizuje na visokim temperaturama + sad sam kuci do srede i imam priliku da malo pomognem caletu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh