Prihranjivanje pšenice

Tako racunaju paori po nemackoj i engleskoj koji i proizvode preko 10t/Ha!
Svaka godina je prica za sebe! Meni je posle prosle godine (4700kg/kg) ubuduce cilj 5t/kj!
Nista tu nerealno nema!
Najbolji simulator su razni ogledi sirom evrope, a te igrice necu komentirati...


Gogi
 
Ako neko razume... ako ne,nek ide sa 300kg/kj cistog azota.
800px-minimum-tonnesvg.png
 
Tako racunaju paori po nemackoj i engleskoj koji i proizvode preko 10t/Ha!
Svaka godina je prica za sebe! Meni je posle prosle godine (4700kg/kg) ubuduce cilj 5t/kj!
Nista tu nerealno nema!
Najbolji simulator su razni ogledi sirom evrope, a te igrice necu komentirati...


Gogi

Druze malo je tamo klima drugacija, duzina vegetacije,tip zemljiste verovatno, raspored padavina itd. I naravno sortiment.
 
Prosle god. 105 kg cistog N/ha i prinos od 7400 kg /ha - 6 ha parcela .Druga parcela 16 ha 6900 kg sa 85 kg N i to na redukovanoj obradi. 2013 god. u jesen dato 50 kg N /ha + prihrana u prolece 68 kg N (AN) prosek oko 7000 kg
2012. prosek prinosa je bio 5,5 sa oko 80 kg N i susnim martom pa je psenica gladovala i bila je redja ,slabije se izbokorila.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Danas odradjena prva prihrana 125kg po h ureja ,isto toliko planiram u drugu prihranu. za koliko bi trebao da odradim 2 prihranu sta mi savetujete,nisan nikad do sad radio iz 2 puta.
 
Druze malo je tamo klima drugacija, duzina vegetacije,tip zemljiste verovatno, raspored padavina itd. I naravno sortiment.

Sve si u pravu, sve im bolje odgovara!
Ali i sole više od nas!!!
Jel 9t/Ha u Srbiji nemoguće? Ja znam da nije. Ali znam da je sa 115Kg azota 100% ne izvodljivo pa da je idealna godina!


Gogi
 
I ja danas odradio zito.Dobilo je 175kg/ha iliti 100kg/kj Ureje .Videcemo u julu da li je bilo mnogo ili malo.
Pitanje za Mindjusara jer ju je imao prosle godine
Kako Moisoon reaguje na vece kolicine azota.Oce li da legne? Planiram da joj dam jos 100kg/kj SAN-a u drugoj prihrani pa da nabavljam regulator rasta ili ne.
 
I ja danas odradio zito.Dobilo je 175kg/ha iliti 100kg/kj Ureje .Videcemo u julu da li je bilo mnogo ili malo.
Pitanje za Mindjusara jer ju je imao prosle godine
Kako Moisoon reaguje na vece kolicine azota.Oce li da legne? Planiram da joj dam jos 100kg/kj SAN-a u drugoj prihrani pa da nabavljam regulator rasta ili ne.
Nabavi slobodno :ppozdrav:

Povuče ga vlat :osmeh:
 
i kod mene prihranjeno juce i danas sa 190 kg ureje ali po kj :osmeh:, jesenas pred setvu dobila 165 kg 8:15:15 po kj
sndm3m.jpg

ovo je neka osrednja iz setve 20 i kojeg oktobra, novembarske na dzombi jos uvek malo kubure
 
I mi danas prihranili psenicu i tritikal sa 100 kg uree na jutro.Pitanje sada dali da idemo sa drugom prihranom u aprilu,njive se redovno djubre sa stajnjakom,dali ce to da bude bacanje para ili ce imati efekta?
 
Nazad
Vrh