Prihranjivanje pšenice

Posao obavljen,smrz'o sam se propisno.
Uslovi odlicni sto se tice zeljista propadanje nista,jeedva da se poznaju tragovi,vetra je bilo ugranicama normale. Sve usvemu zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
Ja kontam ujutro ići,sad mozkam koje gnjojivo da naručim da mi dovezu popodne,kan ili ureu.Kažu urea zakorovi njivu :sta:a i to me ne sikira jer špricam.Šta je bolje kan ili urea,ako urea zašto.
 
Nije rano,mozes bacati....Ja sam juce udario 92kj prvi put,140kg/kj AmoSulfana,ide kao besno,sve prasi za tockovima kao da nikad nije bilo kise.
 
Mi smo danas krenuli sa prvom prihranom pšenice sorta Kws Solehio i Lg Apache, razbacano 175 kg/h Ureje . Drugi put krajem marta najverovatnije San oko 150 kg/h. Evo i koja slika, mada slikao sam sa mobilnim pa su slike male rezolucije.




 
Razmisljam o formulaciji amosulfana i sa 20% ima malo azota a sa 24% previse sumpora!
Psenici je po Ha potrebno oko 20Kg sumpora! Neki udbenici kazu da je odnos azot:sumpor u psenici, kukuruzu, repi 10:1 tako da mi zvuci ok sa 200Kg azota i 20kg sumpora!
Po evropi ima raznih formulacija od 35:5 do 20:24!
Mislio sam ici sa 100 amosulfana al mi 24kg sumpora po kj previse! ( malo azota ) to za drugu prihranu!


Gogi
 
Evo par formulacija:

0445caad2a3073309b8c6b1f1ce6a0e9.jpg



Gogi
 
Rano ujutru ono malo psenice (3.5 kj i jednu bastu sa tritikalom) idemo prihranjivati sa oko 125 kg/kj ruske ureje. Od Nedelje najavljuju neku kisu!
Kasnije krajem Marta jos oko 150 kg/kj AN-a ili SAN-a!
 
Da joj neće biti malo puno, to jest mislim da ćeš baciti pare.
Juce prehranjena pšenica sa oko 190 kg/ha ureje. Sve to uradjeno na vremensku prognozu, trenutno najkorisnijeg člana foruma, Kimija.
P.S.
Ima još jedan clan koji hara u temi "ulja i maziva":osmeh:
 
Pitanje za prihranu bez analize! Koji vam je ukupan cilj azota po Ha?

Kod mene po kj:

175kg 20:20
100Kg Urea
100Kg AN

To mu dodje oko 200Kg cistog azota / Ha



Gogi
 
Nazad
Vrh