Prihrana i đubrenje voćaka

A ja taman pitao u temi visnje za djubrenje kad evo odgovora. Hvala Oktopode za trud, neznam sta te nosi ali ogromna pomoc od tebe. Dace bog da i ja nesto naucim pa da nekome pomognem.:bravo:
 
Tvoja poruka u temi višnje je "splitovana". Deo sam prebacio ovde, taj deo tamo obrisao...ako pogledaš videćeš iznad mog posta gore tvoje pitanje iako nisi pitao ovde :) tako da ubuduće pogledaj malo po forumu, upoznaj se sa sadržajem šta je gde, pročitaćeš mnogo pametnih stvari i pre nego pitaš, a ako imaš više pitanja postavljaj ih u odgovarajućim temama...pozdrav
 
Ok sorry, nije bila namera da postavljam pitanja bilo gde i da dizem tenziju, svidja se i meni sto postoji reda na forumu ali nemam bas iskustva pa sam se malo " pogubio". Hvala na trudu i odgovoru i izvinjavam se za :off_topic:
 
amg, ne dižeš tenziju već kad napišem nešto, preko teksta to sve zvuči grubo, preko teksta se ne vidi emocija. Ako si stekao takav utisak i jer sam prema nekima bio grub, to je bio samo odgovor na njihovo pametovanje :osmeh:

Fertor i Yaru sam kupio u lokalnoj apoteci u Vinči, kad se uđe u Vinču ide se još jedna autobuska stanica pa sa desne strane. Fertor je oko 1100 dinara, džak od 25 kila, Yara je oko 2200 dinara, džak od 40 kila.
 
Da li je to dovoljna kolicinaDodjoh i ja kuci,bacio sam fertor i yaru u sljive kojima je druga vegetacija.Oko svake vocke oko 200gr fertora i 200gr yare i motikom malo okopao kao sto je oktopod radio.Prosle jeseni sam koristio neko suboticko djubre 8-16-24 i jos uvek nalazim kamencice koji se nisu rastvorili,a izgleda da nikada i nece:zli:,neka prevara.Zato sam sada uzeo yaru.Nadam se da ce ubrzo pasti neka kisa da se djubrivo rastvori.Da li je to dovoljna kolicina djubriva za celu vegetaciju,ili je potrebno dodavati jos?Napominjem da sam jesenas dodavao i vockal,oko 250gr po vocki.
 
Ja sam prošle godine na proleće dodao Lincerov KAN, ista situacija, ostali gromuljci jako dugo...na jesen sam stavio Lincerov neki dal beše 8*16*24 plus S (sumpor ili šta beše) i sad me dočekala užasna scena, oko svake sadnice MAHOVINA na zemlji!!!

Da stvar bude gora, gledao sam neku emisiju gde je veštačko đubrivo u Indiji, u Punjabu uništilo zemlju i pretvorilo je u kamen, na kamenu samo raste mahovina. Na jedno mesto mi se bila prosula kofa gde inače parkiram traktor u njivi, pokupio sam rukama al je dosta ostalo u blatu i tu se tačno vidi da je đubrivo u stvari postalo mahovina. Užas!!
 
Sreca pa mi je drugar osnovao farmu krava pa cu ubuduce gledati da koristim stajnjak.Ko zna sta nam sve uvaljuju ovde nema nikakve kontrole.Da li su dovoljne kolicine koje sam naveo ili treba kasnije da dodam jos?
 
Ја нећу још прихрањиати док невидим како ћу проћи од мразева онда иде кан 200 кг по хектару
 
ssasa, dosta ti je, možda čak i mrvicu previše, treba 100 grama azotnog okvirno...baci opet za mesec dana ili samo fertor 3 šake ili 2 fertor jedna azotno...naravno ovo je sve uopšteno, trebalo bi da uradiš analizu zemljišta da bi pričali tačno o količinama
 
Znam i ja da znaš, samo se ograđujem da ne bude posle "rekao mi Oktopod" :)
 
amg, ne dižeš tenziju već kad napišem nešto, preko teksta to sve zvuči grubo, preko teksta se ne vidi emocija. Ako si stekao takav utisak i jer sam prema nekima bio grub, to je bio samo odgovor na njihovo pametovanje :osmeh:

Fertor i Yaru sam kupio u lokalnoj apoteci u Vinči, kad se uđe u Vinču ide se još jedna autobuska stanica pa sa desne strane. Fertor je oko 1100 dinara, džak od 25 kila, Yara je oko 2200 dinara, džak od 40 kila.
ja sam Yaru jesenas plati 4000 din 40 kg u N. Sadu poljo. apoteka "Čardak" ja mislim da pripada grupi "Savacoop"
 
Možda je zoransm kupovao neku drugu formulaciju, drugi proizvod, nije bio Bela, već nešto drugo od firme Yara pa odatle razlika u ceni. Ne verujem da je jesenas bacao azotno đubrivo.
 
Tacno tako , YARA MILA 7-12-25 je negde oko 80din/kg, a YARA BELA je oko 40-45din/kg
Ja uglavnom koristim djubriva koja ostanu od ratarstva ruska urea, pancevacki san, 3x15 ili 3x16 raznih proizvodjaca,, Ova YARA BELA mi ne deljuje skupo u odnosu na druga azotna djubriva.
 
Da moguce je da nije bila ista formulacija...Nadam se da je yara dobro djubrivo,da nece biti problema kao sa prethodnim.
 
Citao sam neku analizu da je najbolje bacati stajnjak u prolece .. A ne u jesen,kako je to pravilo ovde , probaj da izguglaz , bas je lepo prikazano kako i zasto je bolje u prolece nego u jesen..
 
Nazad
Vrh