Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Mravi se sporadicno jave, alu ne prave neku stetu pa nikad nisam tretirao protiv mrava. Nego kad si pre stigao da tretiras i sa vertimekom i dva puta sa karateom i zbog cega toliko prskanje?
 
Pozdrav svima,jutros u redovnom obilasku i otvaranju tunela primjetim na jagodama lista kao da je potamnio u obliku pecata:sta: Tako na par jagoda...ustvari simptomaticno mi je.Lista izgleda kao ovaj sto je zakacio skal,znaci,kao palez.Nije mi jasno cime da tretiram,da li Signum ili sta vec? MOlila bih za odgovor jer dan je lijep pa da odmah poprskam.::spreman na sve::

- - - - - - - - - -

:sta: Radni dan ili sta vec???
 
Potreban mi je vas savet.Primetio sam danas da je list na jagodama poceo da se uvrce,kao kod pepelnice,samo sto sa strane odozdo,tj.sa naličja se ne vidi nista kao kod pepelnice,nema praha niti bilo čega slicnog. Jel imao ko slicno iskustvo. I da li moze sada da se prska sa quadrisom posto jagoda uveliko cveta?
 
Moze li mala pomoc, tek sam posadio 300 jagoda i kod nekih na listovim imaju neke crne pege, kao tackice na listu, je li to neka bolest i kako to da resim, ako treba slikacu sutra da vidite kako izgleda. Poz
 
Moguće da je u pitanju siva pegavost lista. To je gljivično oboljenje. Za to su odlični bakarni preparati, ali za njih je sada kasno. Možda Iprodion. On je dobar protiv sive truleži, ali je solidan i u lečenju lisne pegavosti.
 
Za pegavost lista je Nebojsa nekoliko puta napisao. Score od Syngente. Ne znam kolika mu je karenca, treba proveriti!
 
Moj prijatelj ima problem... Jagodi cvet postane crn i čudan. Plod poraste malo i sazri nekako, ali puca i bude nekako braon boje. Zna li neko šta može da bude u pitanju?
7e3y4aba.jpg
azeny9e8.jpg
vujaru2e.jpg
e2uhe8yd.jpg
y6a5e6e7.jpg
yjebapy7.jpg
je6asypu.jpg
ahebemy7.jpg
 
Radashin , mogu biti dve stvari , ili pepelnica ili trips , ako ti sjemenke ispadaju kada ih lagano povuces prema gore onda je 100% trips.
 
fotografija0063.jpg
fotografija0064.jpg
Da li neko zna kakve su ovo svetle fleke i kako se sprečava dalje širenje. Sa druge strane lista ništa se ne primećuje.
 
Najbrze ti na grinje deluje dimitan, a najbolji je envidor samo sto malo kasije deluje..nije los ni talstar i omite ..postoje jako puno akaricida,ovu su ti neki..
 
grinje su ti to **greška li im sve, izvinite na psovanju, ali morao sam. Ko se suocavao sa tom napasti razumece me. Kod njih je najgore sto se javljaju kasno gotovo u berbi ili pred sam pocetak a tada je steta ogromna. Sire se kao pozar, obavezno preventivno prskanje. Meni je gotovo prepolovila rod.
 
Da li je ovo nedostatak necega ili bolest?
u9y8ajet.jpg

syjyjete.jpg
Ovo se pojavilo i kod mene,,,bas sam htjela da pitam.Zna li neko od iskusnih sta je u pitanju?

- - - - - - - - - -

jel ovdje iko odgovara na pitanja ili samo postavljamo? Mozda niko ne voli novajlije:sjasi:Meni bi stvarno trebao odg.na predhodno pitanje...
 
Ja sam isto primetio ponegde na listovima,ovaj slucaj da je list malo zadebljao i defornisan.Nemam neko veliko iskustvo,ali ja mislim da je nedostatak Kalcijuma.
 
Nazad
Vrh