Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

da vam nije to od hladnoce, velika je razlika u temperaturi tj naglo zahladjenje na granici mraza, sacekajte toplo vreme i neku antistres terapiju joj dajte...
 
listovi od grinje se grce, cela biljka se smanjuje, deluje kao poparena. A plod je bas onakav kao na slikama gore, suv,zuckasto braon boje, semenke iskoce kad prelazis prstima one ispadaju, jagoda je suva nema ni masu ali to i nije bitno obzirom da takva jagoda i nije za upotrebu po meni. Inace ove godine sam prskao sa: abastate u zajednickom pakovanju uz njega ide i okvasivac nu film (barem ja mislim da je) i dobra je stvar kada se koristi uz okvasivac sto se preparat zalepi za list i duze ostaje, duze i bolje deluje.
 
Ako moze mala pomoc???

Zna li neko koja je ovo boljka na kultivisanoj sumskoj jagodi i sta raditi.
Do sada su tretirane insekticidom kroz kap po kap i radjena prihrana folijarno i preko kap po kap. Sve pre ovih kisa moze pomoc???
33c55ef.jpg
[/IMG]
 
Kako utvrditi??

A da nisi stavio jacu dozu necega, kad si prskao, pa si spalio listove? Ovi iz sredine nisu zakaceni i oni nesmetano rastu. Da je krtica sve bi klonulo cim bi korenje bilo pojedeno ili ostalo u vazduhu.
 
nemora da znaci da bi sve klonulo .. ja sam imao isto takve klonule biljke , krtice su rusvaj napravile ispod banka verovatno i u samom banku , ali poneka samo klone i vrati se kao ta i to ne sve liskee , ako nije previse pojedena ili sta vec

- - - - - - - - - -

vidi malo pocepaj foliju i razgni zemlje m cacni prstom krtica napravi veliki tunell tu pored biljkee
 
DRuze pogledaj da nije trulez korenovog vrata, ovo mi bas ne deluje na krticu, slicno se i meni desavalo pa sam oprskao sa Aliet Flash i dosta se povratile
 
Da li se sme sada,na kraju cvetanja i formiranja plodova prskati protiv grinja?Ima li jos neki preparat za grinje osim Vertimec i Abastate?
 
Druze,ne vidi se bas najbolje po slikama ali po onome sto vidim meni lici na pepelnicu.... Neka me neko ispravi ako gresim.
 
Pa i meni liči na pepelnicu, postavio sam slike samo da potvrdim da li jeste. Prskao sam kvadrisom 8.04. ima li neko efikasnije sredstvo kratke karence.
 
Ljupce i meni lici na pepelnicu,mada mi cudna tako bela drska od lista.Da nemas neke lisne vasi?
 
Да ли неко зна шта је проблем код овог листа? Почиње да бледи и као да се лист увија ка унутра. Тако код свих листова у јагодама. Овај доле лист је један те исти, први је сликан са блицом а други без.


 
Podrzavam radashina:haha::haha:

Stole koja sorta jagode je u pitanju ? I slikaj ako mozes na parceli:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh