Predsetvena priprema zemlje

Zelenu gnojidbu prakticiram zbog nedostatka stajnjaka i zbog ekološkog smanjivanja korova. Što se tiče povećanja humusa smatram to malo slabijom varijantom stajnjaka. Možda kolega ima neki još prihvatljiviji ili efikasniji način?
 
Dobru stvar radis,nema se sta mnogo pricati,npr po nekim ''papirima'' na netu cover crop i green manure su cak i bolji od stajnjaka.Najbolje idu uz strip till i no till ,ali nemamo mi mogucnosti ,masine da tek tako predjemo na drugi vid obrade,jos plus sto no till jednostavno ne ''pali'' na nekim jako teskim zemljistima,mora se obradjivati i tu nema druge.
 
Poslednja izmena:
Ide dobro... Nepaljeno kukuruzište, Levo jedan prolazak, desno drugi...
df41bda71f3d391123e4159f06cbb698.jpg
fecc3292eb5ae770f3c54e3ad47e5ba6.jpg
44872f9cb16816fc9766f516ac6e7294.jpg
48a4d4f32ac5ee300b1407f793fc98f4.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
u nasoj zemlji nema sanse da se uradi tanjiračom nepaljeno kukuruziste paljeno se spremi lepo
 
Rano mi nešto za predsetvenu pripremu(kako glasi tema) a da je za soju...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Schtangas, da li se meni čini ili ti šesti nosač rotora, gledano sa leve ka desnoj strani, nije isto postavljen kao i ostali?
 
Deluje da se lepo se radi, ja hteo sa spremim za ovas i za lucerku i da posejem ovas ali vlazno je. Nije palo mnogo kise u zadnjih 15 dana ali taman se prosusi pa doda 4-5l. Sad bih mozda mogao da radim u utorak ali vec za sutra prepodne opet javljaju 1-2l. Kad bi makar tako htela da dodaje na svaka 2-3 dana i julu i avgustu :osmeh: :osmeh:
 
Da odgovorim umesto Schtangasa.
Sinisa1979 Mora tako jel je malo smotan nosac rotora.
Paorpaor motor je 8.1lit.Tako je kupljen taj traktor.Tragam za duplim tockovima.
 
Ja ću sutra pogledati koliko se prosušilo. I ako ne bude večeras kiše onda ću jednom preći setvospremačem. Hoću da poravnam i da uništim ovu travu sitnu što je krenula.
 
Nazad
Vrh