Predsetvena priprema zemlje

Prvi put od kada radim ovaj posao u prolecnoj pripremi sedim u traktoru sa zatvorenim prozorima i u duksu i trenerci
Da ne bude zabune....nemam klimu :osmeh:
 
Sahara
Vetar poravnao glat za setvu
70f5f703db6dc9f616e0e41e1bd1d7fe.jpg
5431090a5232aa50d9feffcce43a4c85.jpg


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi zasto tanjiraca u prolece¿???

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Tanjiraca zbog toga jer nemam setvospremac.

A ovo nije prolecno oranje, uzorano je sredinom novembra, ali nismo dugo dobili kisu kao i svi pa je zato ovako.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam drljacu, ali nasa zemlja ne moze da se pripremi za setvu samo drljacom.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@Petar90,prezvakano je isto pitanje 101 put, nece ljudi po Sumadiji i okolini a tu spada i moj kraj,da prihvate ili cak da probaju drugaciju obradu u prolece bez tanjirace,tako smo godinama radili.
 
E sad i ti... Pa lepo čovek kaže da nema spremač.

Ja jesenas nisam orao, em bilo suvo, em nisam imao pare za gorivo, i nedavno sam samo tanjirao i pred setvu ću prevući spremeč ili drljaču ako baš zakorovi. Tanjirača u dva prolaza sve u prašinu samlela, nema potrebe za bilo kakvom dodatnom obradom.
 
Ima svakakvih ljudi, kod mene u selu sva oranja stoje netaknuta, zimska isusena a projletna skamenjena, da nije ovog foruma vjerovatno bi ja tako radio, ali eto nauci se i ovde nesto. Sto se tice sjetvo spremaca, niko ga ovde ne koristi, nije za ove nase ilovace, uglavnom laka drljaca, tanjiraca, RD, sad su krenule i neke svabske drljace sa rotorima

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pazi sad,psenica se u jesen seje na tanjirano,i to obicnom olt 28diska tanjiracim,a u prolece ne moze drljaca......

Ne prozivam nikog,samo kazem kako razmislja pola sumadije i pomoravlja....


A niko nije probao da zatanjira odmah u jesen i posle da unprolece samo prosje drljacom i cao... Manje posla,sacuvana vlaga,korovi krenu ranije i lakse ih skines.... Ali jbg mentalitet i dedino znanje su cudo

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Negde moze i mala drljaca da spremi iz dva puta i ako mnogi nebi verovali koji rade licno tu zemlju. Samo mora jednom januar-februar i predsetvu gde je teza zemlja.
Ima primera i ovde zemljiste uz reke, znaci recni nanosi, kad se poore na vreme mozes i metlom da se spremi pa opet idu tanjiracom. A dva prohoda malom drljacom u martu tu naprave cudo
 
Nazad
Vrh