Predsetvena priprema zemlje

Paracinac88

Član
Učlanjen(a)
20 Jul 2018
Poruka
552
Negde moze i mala drljaca da spremi iz dva puta i ako mnogi nebi verovali koji rade licno tu zemlju. Samo mora jednom januar-februar i predsetvu gde je teza zemlja.
Ima primera i ovde zemljiste uz reke, znaci recni nanosi, kad se poore na vreme mozes i metlom da se spremi pa opet idu tanjiracom. A dva prohoda malom drljacom u martu tu naprave cudo
kolega jel padao grad kod tebe? vidim izbacili u okolini Cuprije neko izbacio klip na dobru zemlju

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.521
Padao grad u Krusar sigurno i mozda Supsku. Kisa hvatala do bolnice. Ovamo kod mene i prema Paracinu malo samo prsnulo

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
655
Mi prethodna dva dana razbacali vestak i sad cekamo kisu pa jos jedan prohod pred setvu. Cekam je do petka ako ne onda prohod setvospremacem, imamo kontra teorije otac vice odma preci setvospremacem posle razbacivanja vestackog a ja mislim da je bolje da padne kisa pa onda, kakvo je vase iskustvo sta je bolja varijanta?

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.469
Bolje odmah predji,nema šta da čekaš.Ako padne kiša ,isteraćeš i to malo vlage.Ovako posle kiše odmah setva...ako padne.

jjova

Član
Učlanjen(a)
28 Sep 2011
Poruka
2.203
Ja sam razbacao veštak pa za 2 ili 3 dana spremao i dalje nije bilo rastopljeno. A isto je bilo i kad sam sejao pa marker vadio nerastopljeno đubre.

North ARMY

Super Moderator
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.244
Samo mentalitet, radim neku arendu 2 sela dalje...ja sam zatvorio brazdu februar-mart i juce sejali, tamo jos dosta oranja otvoreno i za neka 3km atarom samo 1 njiva posejana.
Nista ti ljudi ne rade losije od mene, neki i bolje rade ali jednostavno imaju kad.

Vrh