Predsetvena priprema zemlje

Razmisljam da ako nebudem tako uspeo , da prodjemo malom tanjiracim samo 3-4cm jer slama uljane repice je krta pa se lako sece , ili da probam da je iznesem na celo njive
 
Ma samo da nema toliko preostale slame bilo bi odrađeno dobro da se čudiš.Samo drži pravac i ne motaj sa spuštenim spremačem i problema neće biti.

Spominjao sam setvospremiranje jednog coveka bez ikakvog oranja u ritu zaboravio sam da kazem da je na S opruzi ima pacije sape ili kako se vec zove mislim da je bolje sa pacijim sapama ici u neuzorano zemljiste.Mada ako je mekse zemljiste moze i obicna ona papuca
 
pretprosle jeseni smo zbog manjka vremena setvospremirali kukuruziste, morali smo ga zapaliti i nakon toga jedan prohod setvospremacem i sejanje psenice... dubina je bila oko 8 cm. lepa psenica bila zaista... ;)
 
Danas sam uspeo uz dosta muke da nekako istanjiram parcelu koja je od maja prošle godine takoreći non stop bila pod vodom.Jedino sam u oktobru uspeo jedan deo da odradim tanjiračom i to na točkovima.I danas sam morao da držim tanjiraču na točkovima.
Zanimljivo je koliko je razlika u vlazi ,tamo gde se ućebila sitna trava je suvo a gde je voda ležala je prevlaženo.
Setvospremač nebi imao ovde smisla terati.
P4100069.JPG
P4100068.JPG
P4100066.JPG
P4100074.JPG

Prekosutra ću probati još jednom da istanjiram pa nek se suši.
 
[video]http://youtu.be/-GAGYJUVDzY[/video]
Zašto mi prikazuje samo link ?
 
Kopiraj desnim klikom link sa Youtuba ali ne koristeci ono dugme 'deli' nego link iz pretrazivaca ili URL stranice
 
I ovo spada u predsetvenu pripremu.Kukuruzovina koja je ostala posle ručnog branja danas usitnjena.U subotu sledi tanjiranje.
 
Ja sam danas samo sa spremacem prevukao na jednu parcelu, u rudini ljutovo,prosle godine je tu bila detelina i u junu se tisa izlila.Od tada nista nisam dirao.
Sada se sve lepo osusilo i danas se peglalo samo tako,leja je ostala iza.
Disko od ljudi u tom delu atara.
 
Ja danas orao parcelu od 2j gde je do skoro stajala voda i mogu reći da se najlakše oralo od svih parcela gde nije stajala voda
 
Nisam,skeptik sam prema tom,hteo sam ali ima mesta gde ne ide ni plug,ne znam šta bi tu uradio spremač
 
kod mene u jednoj parceli lezi voda, pun razor, poorano jos jesenas - bila mi lucerka dok je nije udavila voda, pa sam razorao, a probao sam setvospremacem vratinu da predjem i umalo se ne zaglavih, tako da to ostaje za posle Vaskrsa
 
Kumanacki rit ...ili cu ja njemu ili ce on meni doci glave ceka da probam da ga istanjiram posle Vaskrsa...nije uzorano jesenas ni zimus .....da vidimo sta ce tu tanjiraca da uradi
 
Nazad
Vrh