Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Po katalogu namenjen je za traktore do 110 ks.Gledao sam neke koji su bili na većim traktorima i ono je stvarno preglomazno i preveliko i čini mi se da bi rasturio prednji trap samo tako.
 
20190215-122354.jpg
20190215-122530.jpg
20190215-124648.jpg

U pregovorima sam za ovu kasiku, ako nebude ruja mogao da se izbori moracemo menjati traktor:haha:
Ujbt.moj je 1800kg😳
 
Ne vidim kako uopste mogu da se porede ti zadnji utovarivaci sa ovakvim klasicnim prednjim ....ovo je mnogo korisnija stvar ako jos i imas viljuskar,vile ....Ali su malo precenjeni,novi idu i za 8-9 000 eura ,sta tu ima da kosta toliko jbt,par klipova i gvozdje ,a za desetak hiljada eura kupis samohodni utovarivac,ne moras lomiti traktor sa tim prednjim utovarivacem,plus sto svaki takav samohodni utovarivac je sposobniji bar duplo od traktora 100-150ks ,da ne spominjem ove manje.
Košta to i 15 000 na brendiranom traktoru .
 
Za moj tip traktora nov Wolmet utovarivač košta 5.250 evra.Metal Technik 6.500 evra, ostali su skuplji a za zvučna imena nisam imao volje a ni želje za informisanjem oko cena.
 
Dobio sam samo vile za rol bale uz njega, ostalo ću dokupiti kroz vreme.Komplet je izašao 4.500 e do sada.Treba još da se poveže hidraulika i ubaci el.džojstik pa još nije konačna cena.
 
Moj 542 samo kad se bude raskrecio kao zaba.
Tesi me to sto nisam sabijao mnogo bale al' ipak nije taj prednji kraj za utovarivac.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad bi ti slikao kako izgleda glavcina unutarnja strana i nosac rukavca i rukavac bi se poplasio 😂 te gume su pregazile tona i tona utovarenog kukuruza a stajnjaka bog te pita.
@MONTOYA ima 2-3cm

Treca dvokraka poluga spona. Icice on za sezonu u penziju sa ovim novim gumama, sto kazo aca pancevac "kako nove a made in Yugoslavia" 😂😂
 
Ima zbog vage i neravnog terena po njivu, ali i dalje nije teza od dzambo vrece od 600kg. Jedino ako se divlja sa rolkama jer deluje da je lako nosi. Nekom i nakovanj da das on ce ga pokvariti.
 
Nazad
Vrh