Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Sljunkare ,asfaltne baze i slicno,tu jedino utovarivaci obicni imaju prednost,ali na milion drugih mesta kombinirka dominira.
 
Iz ugla samo utovara sa utovarivacem imas visinsku razliku pri utovaru,vecu kasiku...zglobni su pa imas levo-desno pomeranje\namestanje cak kad si u mestu.
 
Па нисам сигуран каква ту брзина рада треба, са разводника тимиду 2 сајле у кабину, које се каче на џојстик, које уствари дају команду разводнику дал диже и спушта или кипује и спушта кашику, у принципу каква ти пумпа на трактору таква ти и брзина рада..

Додуше код нас је разводник утоваривача накачен на разводник трактора, док ове што агропанонка продаје, њихов разводник је закачен на пумпу...
 
Hvala na informacijama. Niko mi se ne javlja iz agropanonke za cenu a ovi wolmet sam gledao u krokus.
Ми смо исто узели у Крокусу, а у моменту кад смо ми узимали у агропанонци је био 2000 скупљи неко у крокусу, сад незнам које су цене.
 
@ Matic ozbiljna masina svaka cast... Predpostavljam da je i cena ozbiljna... Trebao si samo gledati da uzmes sa nivelatirom mnogo je prakticnije za rad...
 
Sve je ozbiljno pa i cena.Nema gde nisam išao i gledao, sve u redu sem nosača a budženja mi je preko glave.Ovaj je skinut sa istog traktora i nema ništa da se budži, hidraulični paralelogram a navići ću se već kada krene u rad.
 
Suncokret rodio… :) sta je bolje i lakse takav utovarivac, ili grajferi i riko utovarivaci.. cime je lakse raditi?
 
Poslednja izmena:
Ne vidim kako uopste mogu da se porede ti zadnji utovarivaci sa ovakvim klasicnim prednjim ....ovo je mnogo korisnija stvar ako jos i imas viljuskar,vile ....Ali su malo precenjeni,novi idu i za 8-9 000 eura ,sta tu ima da kosta toliko jbt,par klipova i gvozdje ,a za desetak hiljada eura kupis samohodni utovarivac,ne moras lomiti traktor sa tim prednjim utovarivacem,plus sto svaki takav samohodni utovarivac je sposobniji bar duplo od traktora 100-150ks ,da ne spominjem ove manje.
 
Nazad
Vrh