Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Evo malko danasnjeg posla
Dosta je meni da IMTEJAC zimi odmara a ja cistim ovcarnik!!!
4c3b1cd1ed79bbfa2f85336de7e5f88a.jpg
26fe6b8a584c6f037a8a911732656020.jpg
4180986f1c0b3bbeae520f3e5e3aa701.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Po meni bi moglo kacenje strele za nosac doci jos malo vislje,malte ne do soferke...da bi vislje dizao..
 
Ja sam takav isti,sa dve kasike,pre dve godine sa 2100 spustio na 1750e...i jedan klip remontovao posle 100ak prikolica...ja zadovoljan...
 
Po meni bi moglo kacenje strele za nosac doci jos malo vislje,malte ne do soferke...da bi vislje dizao..
Gledao sam u SOMBORU covek koji mi je prodao ovaj utovarivac ima jos jedan namontiran na 577, a to su skoro isti traktori,
E sad je stvar ove nosace napraviti MASIVNE jer su stari skroz iskidani i krivi, sutra moram odrediti polozaj donjeg nosaca klipova da bi dobio i visinu i snagu dizanja
Kupio sam jos klip od volana od mtz da radi nagib kasike, i dva klipa od hedera od vitlova da kasika grize, mislim da le sam utovarivac,a i traktore slab za viljuske za palete, eventualno mala dzambo vreca 500-600kg i naravno svinje na klanju
 
Ja mislim da ti mali utovarivači nisu ni za đžambo vreće ni za palete jer nije to tako jak da izdrži. Ne treba ni preterivati sa teretom jer ni za trektor nije baš najbolje toliki teret na prednji most.

- - - - - - - - - -

Ja sam takav isti,sa dve kasike,pre dve godine sa 2100 spustio na 1750e...i jedan klip remontovao posle 100ak prikolica...ja zadovoljan...

Pa i mi smo dobili dosta povoljnije treba dva klipa da se prepakuju i da se ofarba. Ima vile za đubre pa ima napravljen od debelog lima koji se navuče na te vile to bi trebalo da služi za zemlju i takve stvari i ima veliku kašiku za žitarice. Biće slika kad bude gotov i namontiran.
 
Pa i ja kazen da ja mozda 500-600kg plafon, a meni najvise treba za ciscenje ovcarnika, silazu,sargarepu,rezanac, kasiku imam ali mislim da mi nije potrebna, samo vile koje grizu i ne mislim KIRIJATI sa njim za moje potrebe 50-70 prikolica stajnjaka i par vagona hrane za (DZORE)ovcurine!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Druze spasavalo me ono PATILO onaj zadnji naletni PESH a mislim da je ovaj sprava za onaj mali!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ovo je dzambo vreca od 1200l tu je nekih 850-900kg kukuruza, sedmicin trap je isti kao i kod 560, ovo je teret sa kojim moze da radi komotno ali netreba prelaziti hiljadarku.
Velika stavka su gume, jer sa postojecim nema sta da trazi na ove terete, to razbuca za mesec dana.
attachment.php
 
Gumeni evo pogledaj sliku od dragana...na to sam mislio,i vidis koliko njegov dize u vis...ovako kako si ti za sad namestio neces moci prebaciti stranicu od zmajevke recimo...
 
Ljudi sta mislite da li je bolje da prednju kasiku stavim na 560 stari tip bez kabine ili na rakovicu 65 sa kabinom?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja bi stavi na onoga sto ima kabinu,ja vucem stajnjak kad pada kisa jer nemam drugih obaveza :)
 
Ja cu morati da skidam kabinu kad ulazim u ovcarnike
A bojim se kad skinem krov da ce mi padati gluposti na pamet!!!
Stavi na onaj koji manje koristis

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
У селу поред мене је мајстор који је правио доста добре и јаке кашике. Човек је по струци ковач и веома је опасан мајстор. Ево једне кашике коју је он направио. Кашика је ове године дигла стотинак кашика земље, преко 800 роло бала и товарила стајњак са шиљцима.
https://m.facebook.com/photo.php?fb...54144981.1073741825.100001988918282&source=43

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kolika je cena takve kašike?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Утоваривач који димензијама легне на фергусона ко **greška на ношу сигурно није за веће тракторе и нема носивост толику да може да издржи терете веће од 400 -450 кила . Изгужвани носачи не говоре да је неко неиживљен него да је ставио утоваривач који је слаб за његов трактор а хтео да диже с њим терет који може пумпа хидраулика па зезнуо носаче.
 
Nuzda zakon menja!!!
Nije lako,ali mora tako mislim da ce sam utovarivac biti ojacan sa trecom cevi i zmijom izmedju cevi!!!
Kanda da malko federira kad se pogaca djubra izcupa!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zdravo kolege... Jel povezivao neko na traktor razvodnik na sajle za prednji utovarivac sa tri creva,dovod ulja i dva povratna...treba mi par informacija....
 
Povezivao sam takav razvodnik ali od SILO-MIX prikolice,
Sta te zanima?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh