Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
I ja sam planirao nesto te težine napraviti, ali da se ne kaci na poluge i topling, vec kao sto je RatkoPa na prethodnoj strani uradio.. Samo me zanima kako se okrece volan sa punom viljuskama pri tom opterecenju otpozadi??
 
I ja sam planirao nesto te težine napraviti, ali da se ne kaci na poluge i topling, vec kao sto je RatkoPa na prethodnoj strani uradio.. Samo me zanima kako se okrece volan sa punom viljuskama pri tom opterecenju otpozadi??

i ja sam mislio tako nesto, samo sto onda "izgubim" zadnju vucu (a donju vucu nemam, samo kuku, koju ne koristim, jer nije za nase prikolice)... meni bi bilo dosta i 200-300 kg.
 
To je najmanji problem, i meni je to potrebno, ali napravi se i to, evo ti npr kako moze da se uradi http://www.ebay.de/itm/Front-Heck-G...geo=1&clk_rvr_id=562150170303&vectorid=229487

jeste, ali ipak nije to to. ovo ne moze da izdrzi 2 prikolice od 4-5 tona, i jeste da moze da se uradi to i jace...
sad je pitanje kako cu da uradim da ne "visi" na hidrauliku (celo vreme) nego da se pricvrsti "mechanicko" na traktor - t.j. slicno kao kod kolege "Montoya" - ako dobro vidim i kod tog traktora, sto on koristi, tako se kaci teg, pa taj teg drzi toplink, pa nije potrebna hidraulika da drzi poluge celo vreme dok se radi.
 
34rydg2.jpg


Danas kupio, malo radio, skoro nov .Platio 250e za mene je dobar i ovakav,jer ima samo svinjsko i to godisnje par prikolica ali nema ko i to malo da natovari.Inace kod nas utovar sa rasturanjem izadje 3000din deset prikolica i eto moj utovarivac:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja kačim valjak kao teg,mada bi morao da napravim nešta poput tih betonski blokova.A da nebi opteretio hidrauli zavežem komad lanca od prikolice za staljnjak i prebacim ga preko poteznice i isključim hidrauliku i radim bez problema
 
D uzeo sam ga da ga postavim na moj traktor i medju vremenu mi ispao poviljno traktor sa kasikom i tako da sam odustao ,, inace bio je na FENDTU 275 GTA A kasika je STOOL :ppozdrav:
 
Prednji utovarivac sa kontrolom,koji se mogao isprobati,funkcije su se prikazivale na monitoru,jako dobro i zanimljivo napravljeno za prezentaciju :)

6ks6.jpg

yons.jpg

7nvb.jpg
 
Da li si razmisljao o malo sirim gumama napred? Ipak one trpe veliko opterecenje.
 
Nazad
Vrh