Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Dare, jake su cijevi 50x50 stijenka 5 mm, neke stare cjevurede, bas su masivne. Nosaci su od U profila 10, al ljevani koji su namijenjeni upravo za nosece grede. Tovario sam i klade (balvane) sa njm, ne mice nigdje ni jedan var.Vremenom cemo vidjeti kako ce se pokazati izdrzljivost, za sad je ok. Mada namijenen je za stajnjak, da samo zamijeni kicmu :osmeh:.
 
Ruski prednji utovarac.



image.aspx
 
Kupio bih kasiku za 539. Trebala bi mi da tovarim zito u kamion. Interesuje me da li kasika napred, moze da podigne veci teret nego kasika pozadi? I na kojoj visi ni bi mogao da podigne 539....
 
Sad kiliki teret moze napred i nazad, nije ni toliko bitno, koliko ti strada ledja od okretanja sa zadnjim utovarivacem...
 
Manjevicu, prednji je bolji i zbog ledja i zbog visine dizanja, a ja bih ti preporučio da kupis utovarivac kao sto ima kolega RatkoPa (ima na prethodnim stranama ove teme), jeftiniji, laksi je za traktor, a tebi za zito i ne treba treći cilindar...
 
Imas kod Dragana(Jasenovo) sigurno neki,a cini mi se da ima i jedan plac na ulazak u Krusevac (od auto puta)..kod njih sam video! Najbollje kupis duvaljku i cepaj!Ako ti to ne radi posao,kupis skip za 3-4000 e i posle ga prodas ako ti ne treba!
 
Zarkov mali :) koliko dize tvoj utovarivac meni bi trebao neki da mogu dignuti rolo bale na stalu i kako se mota kad ga natovaris

Po prospektu piše max visina dizanja 2,8 m, a visina istresanja je 2,5 m. Ima na prethodnu stranu kako to izgleda maximalno u vis. Malo teže se mota, normalno kada je njegova tezina oko 400 kg, ali sa blokom od 750 kg pozadi, ide mnoogoo bolje...
 
Zarkov mali :) koliko dize tvoj utovarivac meni bi trebao neki da mogu dignuti rolo bale na stalu i kako se mota kad ga natovaris

Eeejjj, izvini molim te, zamislio sam da si pitao za visinu, a ne za teret.. Teret, nisam mu testrirao snagu ali dize prepunu kasiku od 0,2 kubika zemlje i peska.. To je provereno.. Mislim da bi mogao da dize i rol balu..
 
Eeejjj, izvini molim te, zamislio sam da si pitao za visinu, a ne za teret.. Teret, nisam mu testrirao snagu ali dize prepunu kasiku od 0,2 kubika zemlje i peska.. To je provereno.. Mislim da bi mogao da dize i rol balu..

Rolo bale suve su teske oko 150 do 200 kg, kod mene nebi mogao dizati taj tvoj utovarivac kod mene je visina ja mislim tako oko 280 cm. Probavao sam sa grajferon i nemoze jedino kad bi skinuo korpu za djubre.
 
Nazad
Vrh