Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Postavio bi jedno pitanje ne vezano za utovarivač, šta se nalazi u onom plastičnom rezervaru napred i za čega to služi?

Kad uhvati balu ovim belim štipaljkama ona je okreće a u tom plast.rezervoaru se nalazi folija kojom oblepi balu ,pa izgleda kao sa mislim prve slike ,pored traktora sa desne strane . Tako bi bar trebalo da je .
 
U zadnjem postu je odgovor,
Ove bele hvataljke koristimo za manipulaciju omotanih bala a u rezervoaru se nalazi tecni inokulant zbog boljeg venja senaze.
Hvataljke su kostale da dodju u Srbiju 1350evra, kupljene su nove
 
danas prvi put testiran utovarivac sa zakacenom kasikom :osmeh:
14w4e1.jpg

z7eqp.jpg
 
Poslednja izmena:
:haha: ... zakopavan stari bunar sa opsegom i plocom izlivenom preko, pa je to lupano i tovareno i bez problema dize do vrha punu zemlje i komada opsega kao temelji
 
Koliko kostaju klip i creva da bi se dobio ovakav utovarivac? Moze li da se za pomeranje kasike koristi izvod za kipovanje kod imt 539 ? Da li bi se postigla potpuna pokretljivost kasike gore dole ili bi to islo samo gore kao kad kupuje prikolica ?

 
Poslednja izmena:
Bet dodatnog razvodnika na IMT 533-539 može imati samo jedan smjer hidraulike, znači samo podizanje u ovom slučaju.
Mislim da se ovakva kašika više isplati kupiti nego praviti cjena joj je oko 500€ a toliko bi te došla i da je praviš.
 
Traktor sa ovakvom kasikom ko stvoren za rad samo sto najverovatnije ovde ovakav polovan ne moze da se nadje. A utovarivaci svi prepravljeni na sajlu.
 
Koliku tezinu moze da podigne imt 539 sa ovim utovarivacem?

- - - - - - - - - -

9j185e.jpg
2cz57gx.jpg

Neprica rale napamet , rale ima utovarivac na IMT 533 isti ovakav , ova slika je sa drugarevim 539 jer me mrzelo da stavljem na moj
Radiosam sa tegom , bez tega , sa korpom punom blokova koju sam vezao lancem da nestoji na hidrauliku


Imas li malo vece slike od ovih malih?
 
Nazad
Vrh