Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Ja sam bio juce u rumi bas sa namerom da vidim kako se krecu grajferi,kad ono na celom vasaru samo jedan,i to nov...a prikolica za rasturanje stajnjaka koliko volis
 
Odavde mesecno kamionom dolaze u Srbiju 5 komada. Ti grajferi su najtrazeniji , a dosta su skupi. Ovde na licu mesta ne mogu da se nadju ispod 1000f , a ponekad se plate cak i do 2500f + transport 1300- 1500f I marza spekulanata. za te pare bolje je da se ubaci Prednji Utovarivac na traktoru i snjim se mogu raditi mnogo vise poslova nego sa grajferom.
 
Pozdrav svima.
Ja sam bio odlučio da pravim zadnji utovarivač za traktor IMT 533 međutim odustao sam i počeo sam sa izradom prednjeg utovarivača. Prikupio sam materijal, počeo da pravim nosače, međutim pojavio se jedan problem. Hidraulični klipovi koje sam poručio preko poznanika juče su mi stigli i ispostavilo se da su klipovi dugi 90cm plus "uho" za kačenje na jednoj strani. Tačnije radi se o klipovima od gusjeničara TG 110, i dvosmjerni su.
Moja pitanja su da li se dvosmjerni klipovi, u koliko im se zablindira jedan izvod mogu raditi kao jednosmjerni?
Da li će hidraulična pumpa od 533 moći da podiže kašiku sa ovim klipovima?
 
Hvala puno.
Nisam siguran kakve su gumice jer ih još nisam probao.
Prečnik cijevi (vanjski) je 8 cm, a prečnik klipa je 4,5 cm, prečnik klipnjače ne znam.
 
Odlično. Da li će trebati malo više ulja zbog dužine klipova?
Ima li veze što su klipovi predugački, bez izvlačenja su 90cm s uhom su 100cm, s tim da na drugoj strani nema uho, što znači kada se i sa druge strane stavi kačenje biti će skoro 110cm.
 
Malo sam čitao temu pa sam na predhodnoj strani video da se raspravljalo o pritiscima na podlogu . Kod točkova sa pneumaticima (točkovi duvani nekim gasom) pritisak na podlogu zavisi isključivo od pritiska unutar pneumatika . Što znači ako se pneumatik naduva na npr. 2 bara onda će pritisak uvek iznositi 2 bara bez obzira na opterećenje . To znači da se pneumatik deformiše tako da pritisak uvek bude 2 bara. Što se tiče podloge , svi znamo zakon akcije i reakcije (6 razred osnovne škole predmet fizika) . Koliko pritisak u unutrašnjosti pneumatika deluje na gazeći sloj (sa unutrašnje strane) toliki je pritisak na gazeći sloj sa spoljne strane (akcija-reakcija) . Otuda proističe da je manji pritisak u pneumatiku , manji pritisak na podlogu i samim tim manje sabijanje zemljišta što je već neko pomenuo tendencija u svetu . Manji pritisak zahteva posebene konsrukcije pneumatika .

Malo je u OFF , ali sam hteo da se nadovežem na tu priču .:ppozdrav:
 
Baš tako Kiki, za nizak pritisak se moraju koristiti posebne gume jer bi se obične gume veoma brzo poderale usled veoma jakog deformisanja. Ima na Youtube dosta videa o tome, ja sam pisao o tome i postavio neke tu negdje na prethodnim stranama.
 
Ово ти све није тачно, притисак на подлогу је сила по јединици површине. пнеуматици ниског притиска су шири од пнеуматика високог притиска, то јест имају већу газећу површину и самим тим врше мањи притисак на тло. Колики је притисак у пнеуматику нема благе везе са притиском на тло, по томе издувани пнеуматик неби вршио никакв притисак јер му је притисак 0. битно је колико cm2 има газећа површина и колико је машина тешка. Ако пнеуматик надуваш 2 бара без оптерећења и после га оптеретиш, притисак у њему ће порасти пропорцијално оптерећењу.
 
Gospodine @mirko67,
uzmite Vi udžbenik pa malo prostudirajte pa tek onda pišite.Poslednja rečenica mi se posebno svidja!
 
Ово ти све није тачно, притисак на подлогу је сила по јединици површине. пнеуматици ниског притиска су шири од пнеуматика високог притиска, то јест имају већу газећу површину и самим тим врше мањи притисак на тло. Колики је притисак у пнеуматику нема благе везе са притиском на тло, по томе издувани пнеуматик неби вршио никакв притисак јер му је притисак 0. битно је колико cm2 има газећа површина и колико је машина тешка. Ако пнеуматик надуваш 2 бара без оптерећења и после га оптеретиш, притисак у њему ће порасти пропорцијално оптерећењу.

Ovo je već jako OFF , zbog ovog nam sledi žuti.

Pritisak na tlo isključivo zavisi od pritiska u pneumaticima . Pritisak jeste sila po jedinici površine (1Pa=1N/1m2 , 100000Pa =1bar~1atm) ali ovo važi za "čvrsta tela" npr. točkove od pune gume , gusenice , metalne točkove itd. Pritisak na podlogu pneumatika koji je izduvan jeste sila/površni , jer nema pritiska u pneumatiku . Onda opet pritisak u pneumatiku uvek ostaje isti bez obzira na opterećenje (to se može i probati) . Pneumatik se pod opterećenjem deformiše tj. poveća se gazeća površina i opet je isti pritisak na podlogu kao i unutar njega. I onda može onaj iskaz колико cm2 има газећа површина и колико је машина тешка
 
Gospodine @mirko67,
uzmite Vi udžbenik pa malo prostudirajte pa tek onda pišite.Poslednja rečenica mi se posebno svidja!
Давно сам изашао из школе па сам заборавио, пнеуматику и хидраулику сам само мало учио. Стави манометар па измери, сигурно није директно пропорцијалан, јер то зависи од много фактора: који је гас, температура....нисам академски образован да би могао да се упуштам у неку стручнију расправу о томе. Суштина је да пнеуматици ниског притиска преносе силу на већу површину тла, и мање тону и сабијају тло.
 
Niko se nije naučen rodio bitno je učiti svaki dan nešto novo .

Jer ko ne uči (napreduje) svaki dan taj nazaduje . Nikola Tesla

:ppozdrav:
 
ja sam pravio od 3mm lima,ali tad moras da stavljas ojacanja ispod,ja sam radio od manganskog tregera ispod ojacanja,mogu slikat da vidis
 
Ko je uvozik pol mot mikrus zadnjih bagerskih kasika ( backhoe) ?
 
25qt9g0.jpg
 
Nazad
Vrh