Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Ma dovoljan bi bio veliki teg pozadi, tako da kada je prazna kasika malo fali da propne traktor...i samo teraj,ne moze da iskrivi prednji most i ne treba hidro volan.
 
I šire gume zbog tereta.

Nema potrebe za širim gumama, premda su šire prednje gume bolje zbog nosivosti, no šire gume otežavaju volan. Kad se stavi teg na zadnje poluge (cca 300-400 kg) sa ukočenjima onda nema problema sa radom sa prednjim utovarivačem na fergusonu na imalo normalnoj podlozi. Kad se tovari u velikom glibu di traktor propada onda bez lanaca ili kandži ili drugog traktora (koji će izvlačit fergusona u rikverc) nema posla ili je posao skroz nemoguć. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

@djele: Kad bi stavio tako veliki teg (po mojoj procjeni bi morao biti oko 500-600 kg) na zadnji kraj fergusona da kad je kašika prazna skoro propinje prednji kraj traktora onda nevjerujem da bi dugo radio sa njim jer bi ga vrlo vjerojatno ubrzo preplovio.
 
evo mojih tegova 7*45kg,sa njima vozis traktor kao da nema utovarivaca.tek kad imas teret u kasici osetis promenu
5zilq8.jpg
 
to rale ne vredi za ratkovog fergusona on savršeno radi s tim traktorom ono što mi radimo sa traktorima 60-80 hp i zato mi treba da se prijavimo na neki tečaj da naučimo da vozimo traktor a ne da krivimo traktor da je muka raditi sa njim
 
9j185e.jpg
2cz57gx.jpg

Neprica rale napamet , rale ima utovarivac na IMT 533 isti ovakav , ova slika je sa drugarevim 539 jer me mrzelo da stavljem na moj
Radiosam sa tegom , bez tega , sa korpom punom blokova koju sam vezao lancem da nestoji na hidrauliku
 
ako uspem nekako da pridjem poslacu vam slike utovarivaca da pogledate...a i to sto kazete ako se moze prepraviti ond super mislio sam da se ne kaci nekako mozda na motor dole i sta pa da ne smeta ili drugo ali kako kazete da se moze prepraviti onda bi to bilo super bas cu da proverim...pozdrav...
 
Za sad se otvara rucno a planiram da namestim hidrauliku.
kostalo je oko 300 e i delova koje sam imao . Klipovi od kombajna ventil sam imao creva isto . Malo kolega poklonio..... Sve u svemu dosta jeftino sam prosao a jak je poprilicno. A samo sam ga na slici video i sa bratom resio da pravimo
 
Nazad
Vrh