Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

:cool:...kod mene je 5.000 din po parceli....Geopanonija ili tako već nekako iz Kneževca...:cool:
 
Juce instalirao and measure,i ne radi na mom android telefonu ( a to je bio i jedan od razloga kupovine telefona )
 
8000 po parceli, mada evo sada nas 14ca je podelilo drzavnu parcelu od 126ha i svaki od nas je platio 4000.
 
A koji od smart telefona mogu to?? Lap top mi je oko 250 evra slab je verovatno za to, doduse ja sam gledao parcele u katastru sve iscrtane samo moj kraj i jos po neki nije....
 
Nemam pojma kako god da je ja sam usao i video, ali na mapi moj kraj je beo kao sneg i jos neka sela ostalo sve naslikano :) Meni nikakve podatke nisu trazili, valjda treba da pise toliko kosta pa ti onda ako hoces kliknes i ostavis podatke....
 
gps signal je besplatan ili se naplacuje?

Gps signal je besplatan kao i aplikacija za mob. Zato i nije preciznost u cm, vec u metar dva. Za vecu preciznost potrebna je ozbiljna oprema,geometri to kriste, i naravno godinje placanje usluge. Ovako za nas poljoprivrednike da priblizno odmeris parcelu moze super da posluzi.
 
Ima više tih aplijacija koje "rade" posao, koliko tačno to je drugo pitanje!

Nego mene interesuje kako doći do podataka tj geografske sirine i duzine na kojima se medje nalaze? Dali će mi to geometri dati? Čisto sumnjam!


Gogi
 
Rgz.gov.rs:

Nova usluga RGZ - izdavanje podataka iz Registra prometa nepokretnosti
Republički geodetski zavod uveo je novu uslugu - izdavanja podataka iz Registra prometa nepokretnosti
U skladu sa Pravilnikom o proceni vrednosti nepokretnosti (“Službeni glasnik RS”, br. 113/2014) Republički geodetski zavod je uveo uslugu izdavanja podataka iz Registra prometa nepokretnosti. Usluga je namenjena prvenstveno bankama, sudskim veštacima, proceniteljima, agencijama za promet nepokretnosti, kao i drugim učesnicima tržišta nepokretnosti koji imaju pravni interes.
[TABLE="width: 200"]
[TR]
[TD="bgcolor: #F4DCA5, colspan: 2"]Datoteke za preuzimanje[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #F1F3F6"]
ico_pdf.gif
[/TD]
[TD="bgcolor: #F1F3F6"]Zahtev za izdavanje podataka - Prilog 3...[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #F1F3F6"]
ico_pdf.gif
[/TD]
[TD="bgcolor: #F1F3F6"]E-adrese za izdavanje podataka iz RPN-a...[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Zahtev za izdavanje podataka podnosi se propisanim obrascem (Pravilnik o proceni vrednosti nepokretnosti, prilog 3) nadležnoj službi za katastar nepokretnosti. Zahtev se predaje na šalteru ili dostavlja elektronskim putem na opredeljenu e-adresu. Spisak e-ardesa za podnošenje zahteva se nalazi u prilogu.
Prilikom preuzimanja izvoda iz podataka Registra prometa nepokretnosti, podnosilac je obavezan da dostavi potvrdu o plaćenoj taksi.
 
Znači sada neko pravno lice ako hoće, može da vidi sve što hoće o tebi. Ako dodamo tu i onu caku gde je lako doći do jmbg broja onda skoro da i ne možemo da sakrijemo lične podatke od bilo koga od pravnih lica jer mogu sada da vide sve što požele. Dovoljno je da zažele. Za hiljadarku prodaju tvoje podatke i tvoje imovinsko stanje. Lepo lepo...
Slatka mala izvrnuta država. Toliko izvrnuta da joj talog došao na vrh.
 
Nazad
Vrh