Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Bila je inicijativa od strane Rodoljuba Šabića da se podaci iz Katastra daju na zahtev,ali bez upisanog JMBG-a.Ovo je Srbija,tako da ne verujem...
 
Jbg ja pitao za podatke kaze normalno ne sme da mi da nista!
Uz geografsku sirinu i duzinu medja bi se to dosta tacno i sa mobilnim dali premeriti!


Gogi
 
Novimagazin.rs:

[h=1]Šabić: Zakonom urediti obradu ličnih podataka u katastru[/h]
255x160_80121-14121125.jpg
Foto: Beta
Poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić izjavio je danas da je ministarki građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture ukazao na potrebu da se što pre otklone problemi u vezi sa zaštitom i obradom ličnih podataka u katastru.U saopštenju iz kabineta povernika navodi se da je Šabić uputio pismo ministarki Zorani Mihajlović u kojem joj je ukazao na potrebu da se izmenama Zakona o državnom premeru i katarstvu što pre otkole uočeni problemi u vezi zaštite podataka o ličnosti.
Poverenik je prethodno sproveo postupak nadzora primene Zakona o zaštiti podataka u Republičkom geodetskom zavodu i potom ukazao Zavodu na to da se brojni podaci o ličnosti imaoca prava čine dostupnim trećim licima bez valjanog pravnog osnova i bez vođenja računa o svrsishodnosti i srazmernosti.
Šabić je podsetio da Ustav i Zakon o zaštiti podataka o ličnosti predviđau da pravni osnov obrade podataka o ličnosti može biti zakon ili pristanak lica o čijim podacima se radi, kao i da je odlukom Ustavnog suda potvrđeno da se samo zakonom, a ne i podzakonskim aktom, mogu obrađivati lični podaci.
"Međutim, u našoj praksi funkcionisanje katastra nepokretnosti, uključujući i izdavanje podataka iz katastra, zasniva se praktično na odredbama Pravilnika o izradi i održavanju katastra nepokretnosti, znači podzakonskog akta, i to akta donetog još 1999. godine", naveo je Šabić.
 
Procitao sam temu i probao neke od ovih programa sto ste postavili, ali nijedan mi ne odradi ovo sto meni treba. Skidao sam i razne druge i nije to to. Da objasnim. Treba mi ako neko zna neki program u koji mozes na mobilnom da ukucas koordinate i on da te dovede tacno tu. Znaci imam sumu neku pravougaonog oblika i nisam siguran za medje, tj.siguran sam da komsije lazu. I da ne bih izvodio geometra, ideja mi je da uzmem koordinate sa sva 4 coska sa geosrbija i da kad dodjem u sumu odredim dokle je moje. Da li je to moguce?
 
Koliko ja znam ,moguce je sa auto navigacijom ,nadji neki uredjaj koji ina iGO navigaciju i to 100% mozes da uradis ,ukucas koordinate i on te vodi do koordinate (verujem da mogu i druge auto navigacije) za mobilni ni jq nisam nasao.. Ali tu je problem u preciznosti ,navigacije za ove uredjaje nisu precizne ,mogu da omase i preko 1m ,tako da po meni nemoj ni da pokusavas ,da tacno odredis medju sa navigacionim uredjajem.. Ipak geometri imaju ozbiljnije i preciznije uredjaje. Mozes da probas ,ali nemozes biti siguran u tacnost medje
 
Tebi je potrebna velika preciznost, da bi odredio tačno ovo što te zanima. Mislim da nijedna aplikacija kako sama zbog sebe, tako i zbog satelita, neće moći to da odradi. Ovo je samo moje mišljenje, ali i iskustvo sa par programa koje sam probao, a u vezi sa pokušajima merenja parcele i njene nadmorske visine. Ako je u skorije vreme "napravljeno" nešto savremenije, poštujem. Ovo što kaže kolega kanački u vezi sa katastrom je jedino sigurno merenje, ali i validan dokument koji ćeš uvek imati i moći ga koristiti ...
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Moze da se skinu kordinate sa Geosrbije,samo do na metar,ako ti nije mnogo 30-40cm levo,desno skini te koridnate,u suprotnom moras platiti geometra.
 
Nisam hteo opsirno da objasnjavam da ne gusim. Isecena je suma levo i suma desno. I ostala samo moja. I sad kad sam ja odlucio da secem komsija odmah kao nisam ja sve isekao imam ja tu jos. Ja znam da laze i bezveze mi je da izvodim geometra da placam ko budala. Nego bih ovo uradio samo da proverim. Nema veze sto nije u metar samo da je tu negde. Uzeo sam koordinate sa geosrbija, ali nisam nasao ni jedan program u koji mogu da ih ukucam da proverim.
 
Nista ti kordinate ne znace,bez nekog uredjaja u koji bi mogao da ih ubacis.Ima mogucnost da se na geosrbiji izmeri duzina od tacke do tacke.
Ako na terenu postoji drvo koje ima i na geosrbija,odmeris metrom od tog drveta na terenu do tacke cije si kordinate skinuo,i znaces otprilike u 20,30cm gde je.Ako ne mozes da skines duzinu pomoci cu ti.
 
Ево имам ја тако нешто што може да пронађе кордонате са геоСрбије.
То је компас на таблету IPad 4 може да се скине бесплатно у App Store за iOS а не за Android!
d0aaa1b24a9559d68daab2bde82e80b9.jpg

Прерачунате координате са гео Србије су доле у десном углу 34N Y464761 X5071663
Са њим међу проналазим у пречнику 1 метар.
 
@vladimir nije ti to losa ideja, onda mi ne trebaju koordinate uopste. Parcela je 96x216m i samo izmerim sve 4 strane pravougaonika i to je to. A ja sam mislio da skinem koordinate svakog coska cisto da proverim. Dao si mi odlicnu ideju jedino sto ce se to malo teze izmeriti jer je veliko i ima mnogo prepreka.
@nikt tako nesto sam i trazio, samo si zaboravio da napises kako se zove aplikacija :) a koji maler trebao sam prosle nedelje da kupim iphone5 i odustao :)
 
Ако хоћеш да нађеш међу, требају ти координате тригонометријских тачака њиве.
Ја сам излазио на www.geosrbija.rs, и тамо скидао координате темена њиве, али на жалост, тј. намерно, координате су дате на 5 децимала, што аутоматски значи да не можеш да постигнеш прецизност већу од метра, у старту.
Кад се томе дода непрецизност очитавања GPS уређаја (5 m), јасно је да од тачног налажења међе нема ништа.
Али може да послужи за релативно прецизно премеравање парцеле, ако се међе знају, јер GSP уноси непрецизност за све тачке на исти начин.

Од геометра који ми је недавно мерио парцелу сам тражио координате тачака, али је рекао да не сме да ми да, да има договор с неким државним органом, заборавио сам којим, да се то не даје, тако да није чудо да на геосрбији не можеш да очиташ прецизно координате својих тачака.
 
Imam ja jednu parcelu od 2 ha gde sam na jednom kraju širi 3 metra,pošto sam ja vlasnik već par godina treba da to sredim imam ok komšije koji tvrde da je sve ok,ja bih rekao da sam ja ušao u njihove parcele po površini.U katastru nemaju ovlašćenje da mi daju mere samo su bili ljubazni i hteli da mi kažu da su mere donje i gornje strane indentične,Nema druge nego da geometar uradi posao.
 
Imam ja jednu parcelu od 2 ha gde sam na jednom kraju širi 3 metra,pošto sam ja vlasnik već par godina treba da to sredim imam ok komšije koji tvrde da je sve ok,ja bih rekao da sam ja ušao u njihove parcele po površini.U katastru nemaju ovlašćenje da mi daju mere samo su bili ljubazni i hteli da mi kažu da su mere donje i gornje strane indentične,Nema druge nego da geometar uradi posao.

8500 динара је цена...
 
Moze se naci na par parcela levo ili desno neki kamen postavljen sa komasacije i od njega meriti sve do tvoje parcele. Posle na geosrbiji uz ortografski pregled mozes meriti (ako je u nasem ataru ili ataru Ilandze koje pokriva za sad geosrbija) dosta precizno koliko je razlika od medje do linije koja pokazuje pravo stanje parcele.
 
Nazad
Vrh