Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Mislim i da sam vas video sa duvaljkom,bila natovarena na neki beli kamioncic bez cirade. Da skroze je korektan kao prodavac i moze svaka vrsta dogovora i ja sam od njega uzeo.
 
Zamrla tema? Ovu temu treba obnoviti :) Jel ima neko puzni/spiralni transporter na kardan i kako se pokazao? Kod mene monofazna struja imam motor 1.5kw kukuruz,psenica nikako ne ide,zob moze tjerat al jedva. Iskace osigurac,pa sam mislio staviti 2.2kw motor ili ga prepraviti na kardan al ne znam hoce li ici brzo ili sporo
 
To sam i mislio ugraditi. Samo me zanima da li bi mogao bar 10t na 1h. S tim da nebi bilo ugusiti traktor "bar se nadam" :D
 
Pa dje ce ugasiti
Mozda bi mogao probati neki drugi motor, ako mozes od neceg drugog nabudziti samo za probu.
Meni goni 1,5 kw trofazni motor, ima na ovoj temi slike, u oktobru sam uzeo

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Da li ima neko iskustva sa slicnim transporterom kao na slikama, kapacitet me zanima najvise, nema kolica ali je lagan pa mi zbog toga odgovara, motor je trofazni 1,5kw, 1420 obrtaja, 100mm precnik
60fcb6f6f3967a0d2c7bb1c1c534002f.jpg
b2d6568c2167b2e72a968fc8d73f1705.jpg
cafc53f88e0e74edb3fb78cc78fe3609.jpg


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Evo o ovome se radi za 20 minuta 4t prikolica

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Evo o ovome se radi za 20 minuta 4t prikolica

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Kod mene nema trofazne struje,predao zahtjev evo godina dana kako ih cekam. Zovem ih, al nema vajde. Jos placam da mi uvedu trofaznu,sta bi tek bilo da se ne treba platiti,al izgleda covjek mora otici i nalupati nekog... Planirao sam 2.2kw monofazni ili praviti ovo na kardan pa cu vidjeti. Bitno mi je da ne gusi,onda iskace osigurac i belaj ne mogu pokrenuti spiralu.
 
Kolega samo veza ili koji dzeparac nekom.. Zivkanjem samo sebi trosis racun.
 
Ja sam uvidio prošlo proleće koštalo je oko 100.000 +250 e kabl od bandere do kuće + 8000 atest o ispravnosti kućne instalacije....
Lopovluk čist 😤
 
Ja sam uvidio prošlo proleće koštalo je oko 100.000 +250 e kabl od bandere do kuće + 8000 atest o ispravnosti kućne instalacije....
Lopovluk čist 😤
Pa ako si imao monofaznu struju plaća se samo doplata faza. Oko 50k. I dobijaš trofaznu.... I da je potpuno nov priključak pa su te oderali.... Jbg problem u srbiji je kada nije ista cena za sve.
 
Ja sam skoro bio u elektrodistribucija,prelazak sa monofazne na trofaznu je oko 45000 din.Dali mi šta treba da podnesem od dokumenata(posedovni list,kopija plana).
 
Ne,oni postavljaju novo brojilo i sada ga obavezno izmeštaju na ulicu,na banderu.Onda je na vlasniku da od brojila razvuče kabl do svog priključka.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh