Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Meni pravili iz Dublja selo kod krusevca 9m puz fi160 .vec jedan njihov imam od 120fi i prezadovoljan sam

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
село Дубље је код Трстеника .
Ljudi, potrebna pomoc. Koji puzni transporter preporucujete od kog proizvodjaca? Koja visina bi mi trebala za nekih pet metara visine da sipam kukuruz? I koja je cena tog elevatora sa monofaznim motorom?
Купио сам мешаону, круњач и пужни транспортер код доброг друга из Дубља код Трстеника.
Све препоруке за сарадњу , можете добити и рачун за повраћај.
Колега ако треба контакт могу вам послати на пп.
 
село Дубље је код Трстеника .

Купио сам мешаону, круњач и пужни транспортер код доброг друга из Дубља код Трстеника.
Све препоруке за сарадњу , можете добити и рачун за повраћај.
Колега ако треба контакт могу вам послати на пп.
Koliko ja znam, ima najmanje 3 sela u Srbiji koja se zovu Dublje, najpoznatije je kod Bogatića a to nije baš blizu Trstenika...
 
Koliko ja znam, ima najmanje 3 sela u Srbiji koja se zovu Dublje, najpoznatije je kod Bogatića a to nije baš blizu Trstenika...
Знам али је колега помињао да се Дубље налази код Крушевца.
Исправио сам га и рекао да се налази код Трстеника и познато је баш по изради млинова на камен , млинова за кукуруз, круњача, мешаона, пужних транспортера... круњача .
То Дубље је код Трстеника .
 
село Дубље је код Трстеника .

Купио сам мешаону, круњач и пужни транспортер код доброг друга из Дубља код Трстеника.
Све препоруке за сарадњу , можете добити и рачун за повраћај.
Колега ако треба контакт могу вам послати на пп.
Dabome Trstenika a napisao sam Krusevca

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Са оваквим комшија товари зрно на таван.
Ja imam elevator sa punim dnom i lopaticama ali ne može da diže zrno pod velikim uglom, presipa se preko lopatica. Pod manjim uglom radi kao lud (do nekih 30 stepeni), imam veliki šiber na prikolici 200x200 i nije mogao šiber da naspe koliko je elevator nosio. Zbog toga sam planirao nešto probati da nabudžim na lopatice, kada bi to uspio mogao bi ga koristiti uporedo sa duvaljkom, ona da puni silos a elevator da diže na garažu. Ne mogu nikad da obezbijedim dovoljno prikolica a čak ni moja duvaljka ne može da digne dovoljno brzo pa moramo da iskipamo par prikolica svakiu put i posle nosimo kantama do duvaljke.
 
Jedno pitanje u vezi duvaljki (pneumatskih transportera) da li jacina motora na njima odredjuje kapacitet i brzinu istovara zitarica? Tj da li znaci sto jaci motor to veci kapacitet?
 
Tako je.Ako želiš brzinu istovarne spirale gledaj neku od 7+kw jer je brza kao i puž ili kako se već gde zove.
 
Vise mi odgovara duvaljka,zamislio sam da namestim fiksne cevi po zidu i samo dole prikacim duvaljku kada istovaram.
 
Iz mog iskustva, elevator od 6m cevi i fi 160 istovara oko 3 puta brze od duvaljke 2.2kw fi 160 na istu visinu... Pa ako ti nesto znaci... Naravno duvaljka je neuporedivo prakticnija i laksa za manipulaciju.
 
Da,znam to. Malo je guzva sa prostorom pa mi je lakse da postavim cevi od duvaljke (fiksne utiplam u zid) i samo prikacim duvaljku odole kada mi treba.
 

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Već godinama imam duvaljku ali rijetko sam je koristio. Nisam zadovoljan kako je radila. Dobro duva a slabo vuče zrno. Osim toga u malim prostorijama zrnja na sve strane.
Zato ja nju prepravim na duvaljku za izduvavanje prašine sa kombajna. Radi odlično a posluži i za zračne filtere.
 
Daa zvao sam danas nih par sa oglasa. Te najslabije da kazemo su oko 500 a ovde od 5-7 su 1000-1200 :)
 
Nazad
Vrh