Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Ne mozes da ga nahranis koliko moze da proguta,isto fi160
dc9b0e7e9bc6b356e4a3934f93316805.jpg
3e46cc3e244bf3e3ea360569679d7a90.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Onda ja imam negde problem. Kod mene baš i ne vuče da ne možeš da ga nahraniš, f160. Doduše skoro je i na najvišti nivo podignut.
 
Ja mogu jos da ga podignes u visinu da ide ali nema potrebe..preko njega sam napravio brdo sa zitom naguram viljuskarom i zatrpam ga i kad ukljucim on samo strika

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Onda ja imam negde problem. Kod mene baš i ne vuče da ne možeš da ga nahraniš, f160. Doduše skoro je i na najvišti nivo podignut.
Koji pužni transporter imaš? ja sam pazario ove godine Sigmin od 9 metara, i zadnje dve prikolice imao sam problem da se jednostavno zaguši u momentu samo stane ako je previše otvoren šiber, a do tada fi 125 mm šiber na prikolici mu je bio mali koliko je gutao, okretao sam smer motoru da bi izvadio svu robu iz njega i ponovo ga pokrenuo, mišljenja sam da su se kaisevi olabavili pa su krenuli da proklizavaju dok ne zaguši spiralu, inače motor je 4 kw trofazni.
 
Koji pužni transporter imaš? ja sam pazario ove godine Sigmin od 9 metara, i zadnje dve prikolice imao sam problem da se jednostavno zaguši u momentu samo stane ako je previše otvoren šiber, a do tada fi 125 mm šiber na prikolici mu je bio mali koliko je gutao, okretao sam smer motoru da bi izvadio svu robu iz njega i ponovo ga pokrenuo, mišljenja sam da su se kaisevi olabavili pa su krenuli da proklizavaju dok ne zaguši spiralu, inače motor je 4 kw trofazni.
Moj ne guši, ali jednostavno ne sme se otvoriti vise od mozda 50 % na šiberu. Dodje do toga da se više puni nego sto povuce pa treba biti tu da ne prelije. I ostavlja u kraj koša polako i sve vise ako ne reagujem. Nisam pametan, da li je moguce da se spirala pojela, ili nesto drugo. Mada bio po selu i malo je lopatica spirale bila iskrivljena. Ja sam to lepo ispeglao i malo ojačali varom, no daleko da ga ne mogu naraniti. Proizvodjac Prokić Macvanska Mitrovica.
 
@aca 74
Isti puž imam i ja,od Prokića.
9m. 3kw. motor i radi bez problema,evo već 10 godina.Skoro uvek je malo ispod najviše tačke podignut.Iz prikolice naštelujem šuber da je usipni koš uvek pun,i nema jeda.
 
@aca 74
Isti puž imam i ja,od Prokića.
9m. 3kw. motor i radi bez problema,evo već 10 godina.Skoro uvek je malo ispod najviše tačke podignut.Iz prikolice naštelujem šuber da je usipni koš uvek pun,i nema jeda.
Ne otvoriš maksimalno šiber na prikolici? I moj je 9 metara. Ja imam utisak da u samom ćošku koša ne vuče već tu zaostaje.
 
Otvorim šuber toliko da je usipni koš puža uvek pun.Na mojoj prikolici orvorim skroz,dok na druguim prikolicama otvorim manje jer je šuber većeg prečnika.
 
Razumeo Ljušo. Tako i ja radim, ne smem otvoriti maksimalno. Ide to, nego se brinem da nije malo lošija spirala pa da vraća masu, ili da sam nešto zeznuo kada sam ga polovio pa da je neki distancer ispao i da spirala nije dovoljno blizu početka koša.
 
Strane proizvodnje vilicari ne trpe dugo ovo sto ti radis sa njim , ode im reduktor(mehanicki dio) koji nije predvidjen za takav posao da gura neki teret.
Druze ima 60ks viljuskar,ne silujem ga ja da gura brdo zita nego koliko toliko da mi ocisti i nabaca na gomilu..mrcina je jaka,sredjen je komplet

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ukljucih juce po prvi put elevator koji sam uzeo po savetima sa ove teme (6m, fi 160). Sipah jednu koficu kukuruza (par kilograma) da probam i stvarno je projurilo, s tim sto je malo i polomio. Pretpostavljam da nema razloga za brigu i da ce kad bude pun mnogo mirnije da radi i manje da lomi? Mislim nije ni ovo nesto mnogo, citao sam i ovde da elevator uvek malo lomi. Onako na prazno fino klizi, tek poneki put cujem da spirala negde zakaci na sekund samo.
 
Šta mislite, kako bi se običan elevator za klip mogao preurediti da nosi zrno? Imam odličan elevator od 6m, korito mu je potpuno zatvoreno i na malim nagibima nosi kukuruz nenormalno brzo (probao prije dvije godine) ali na većem nagibu ne može. Razmišljao sam da nekako preudesim lopatice u neke kofice ili tako nešto. Imam duvaljku za klip koja odlično radi ali mislim da bi sa elevatorom moglo još brže. Jel radio neko takvo nešto?
 
Nazad
Vrh