Pravljenje kabina

Jeste, ima slike negde u temi o spremačima....
 
Vetilatori kao za računare, na 12V. Ja sam ih ranije imao na grejanju u kabini, ali su brzo crkli. Bilo bi dobro da se na njih stavi stabilizator struje na 12V, onda bi duže trajali, jer im smetaju oscilacije u naponu.
 
Još nisam stigao da ih privežem, i naravno planirao sam da stavim stabilizator napona... Iznutra ima limeni poklopci da može svaki vent ponaosob da se zatvori... Još smišljam kako bi mogao da nabudžim i grejanje.
 
Ja sam stavio grejač od Juga, nov a nije skup, i po dimenzijama može da stane u krov (knap), ventilator od Golf II-ke, dva filtera od suze dizel, i milina ::suncanje::.
 
mityoo, da me ne shvatis pogresno krov si uradio super, ali zasto postavi cev za usis vazduha bas tamo gde ima najvise prasine ? Obrati paznju u njivi i videces da se najvise prasine nalazi u visini krova.
 
Poslednja izmena od urednika:
glupost je stavljati te ventilatore od kompijutera,ja sam stavio u kombajn od forda dupli cilindrični,to što duva...
dobar je i od golfa,opela,pežoa,može se naći za džaba a rade perfektno
 
Da mityoo, bolje da si spustio skroooz dole do haube! Kao na rajki! Ili još bolje kao na golfu 2 negde oko točka da vuče! Montoya u pravu si ali mislim da je prostor problem kod mityoo-e.
 
Malo grešite, najviše prašine je dole, a najmanje je gore, e sad, sve zavisi od vetra, u kom smeru duva... A što se ventilatora tiče, svako uči na svojim greškama, ako mu na to neko neskrene pažnju, ja sam takođe prvo stavio ove od kompa, ali su zato ovi od kola, većeg protoka ZAKON, jer imaju daleeeeko veći protok vazduha, a imaju i brzine :osmeh:.
 
Tesla je uravu najviše prašine ima dole , inače da je obrnuto svi novi traktori bi imali usis dole a ne gore iz nad kabine
 
Pa pogledajte malo gde imaju DF-ovi i neki Fendovi usis za vazdušni filter, pored krova kabine.
 
Ma znam,zato sam i napisao da izmesti do točka ali mi se čini da bokib ne zna.... Jedino nisam okačio smajlija ili sl. pa je izgledalo da sam ozbiljan! :)
 
Mislio sam da nije možda bolje da izmestim tamo negde izmeđ zadnjih točkova odozdole?:haha:
 
Mozda bi mogla da se otvori i tema uredjivanje (sredjivanje) kabina ili da se doda u naslov ove.Ipak se dosta vremena provodi u njima,pa da vidimo neke predloge za udobniji i prijatniji rad.Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
evo da i ja doprinesem temi malo sa mojim slikama.nesto se malo radilo po kabini pa da cisto vidite neku ideju a i da budu sve slike na jednom mestu

od ovoga se pocelo


onda je stiglo i ovo




posle malo smirglanja, varenja, osnovne, akrilne...



nisam izdrzao da ne "turim" malo folije po staklima:cool:



onda su dosli radni farovi


i to noću ovako radi


a onda i signalizacija sa ručno radjenim nosacem


nešto me zeza ovo neda mi vise slika da postavim.nemogu ni drugi post da napravim
 
Kabina je odlična, ko je ikad išta radio zna da se ovakve stvari ne mogu lako napraviti zato ponovo skidam kapu. Ja sam radio kabinu i dosta sam uradio s obzirom da je moja kabina bila katastrofalna sad je ok, ali ima još dosta posla, oko poda i ovog zadnjeg djela.
 
Nazad
Vrh